Otrdien, 12. oktobrī, Rēzeknes slimnīcā ārstējās 60 ar Covid-19 inficēti pacienti, no kuriem trīs ir reanimācijā. Vidēji 50-60% stacionēto Covid-19 pacientu nepieciešama skābekļa terapija. Kopējā Covid-19 gultu noslodze stacionārā sasniedz 100%.

Pirms nepilniem diviem gadiem slimnīcas uzņemšanas nodaļa pārbūvēta tā, lai infekcioziem pacientiem nodrošinātu drošu un nodalītu pacientu plūsmu, izslēdzot iespējamību kontaktēties ar citiem pacientiem, tādējādi nepieļaujot infekcijas slimību izplatību. Gadījumos, kad vienlaikus tiek atvests liels daudzums pacientu gan Covid-19 inficētu, gan ar citām saslimšanām, kā tas notika mēneša sākumā, kad piecu stundu laikā tika uzņemti 13 Covid-19 inficēti pacienti, var izveidoties situācija, kad Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām nākas gaidīt rindā, jo  epidemioloģisko pasākumu neievērošana nav pieļaujama!

Covid-19 pacientu ārstēšanai Rēzeknes slimnīcā atvēlēti 28% no kopējā slimnīcas gultu fonda. Slimnīcā ir 63 gultas Covid-19 pacientiem, tostarp 3 vietas reanimācijā. Jau tuvākajā laikā tiks veiktas izmaiņas, samazinot citu profilu gultas vietas, lai izvērstu papildus gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Rēzeknes slimnīca pārorganizējusi darbu, lai primāri nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību, palīdzību akūtos gadījumos un Covid-19 pacientu ārstēšanu. Slimnīca nepārtraukti izvērtē plānveida pakalpojumu sniegšanas apjomu, kas tiešā mērā atkarīgs no Covid-19 inficēto pacientu skaita pieauguma un pieejamo cilvēkresursu un aprīkojuma noslodzes.

Vakcinēti ir vairāk kā 87% SIA “Rēzeknes slimnīca” darbinieku, pašlaik intensīvi turpinās darbinieku vakcinācija.

Vakcinācijas punkts pagarina darba laiku

Līdz ar iedzīvotāju pieprasījuma palielināšanos pēc vakcinācijas pret Covid-19, pagarināts Rēzeknes slimnīcas Vakcinācijas punkta darba laiks.

No 18. līdz 29. oktobrim Vakcinācijas punkts atvērts katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 20.00.

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19 paliek nemainīga – portālā manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Iedzīvotājiem, ierodoties uz vakcinācijas vietu, ir jāņem līdzi pase vai personas apliecība, citi papildus apliecinājumi nav nepieciešami.

Kopš vakcinēšanas pret Covid-19 uzsākšanas pērnā gada 28. decembrī līdz šī gada 11. oktobrim Rēzeknes slimnīcas vakcinācijas brigādes, veikušas 29 030 vakcīnas pret Covid-19.

Laura Sondore, SIA “Rēzeknes Slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?