Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda projekta „Ar rakstnieku – aci pret aci” pasākumu cikls, ko īstenoja Rēzeknes pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” struktūrvienība Rēzeknes Centrālā bibliotēka sadarbībā ar filiālbibliotēkām.

Pavisam projekta īstenošanas laikā tika organizētas 3 literārās tikšanās ar latviešu autoriem, aptverot visu paaudžu mērķauditorijas – seniorus, pieaugušos, bērnus un jauniešus. Projekta mērķis bija popularizēt latviešu orģinālliteratūru, nodrošināt literāro pasākumu pieejamību plašai sabiedrības daļai Rēzeknes pilsētā un reģionā, kā arī veicināt lasīšanu, paplašināt lasītāju redzesloku, popularizēt bibliotēku kā ideālu kultūrvietu sarunām ar autoru, veidot bērnu un jauniešu lasīšanas kultūru.

Projekta gaitā bibliotekāri izpētīja Elektroniskā kataloga grāmatu izsniegšanas statistiku, veica lasītāju aptauju, kā rezultātā bija vēlme tikties rakstniecēm – Aiju Mikeli-Strušeli, Laimu Kotu un Luīzi Pastori.

29. jūlijā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā viesojās rakstniece, iemīļota detektīvu autore, Latvijas rakstnieku savienības biedre, žurnāliste, literātu biedrības “Latgales ūdensroze” vadītāja Aija Mikele-Strušele. Autore labprāt dalījās pieredzē un atbildēja uz daudzajiem lasītāju jautājumiem par detektīvu rakstīšanu, varoņu gaitām un iedvesmas avotiem, no kuriem top jaunas idejas detektīviem. Kā atzina pasākuma dalībnieki, viņi labprāt gaidīs jaunus galvenā varoņa – izmeklētāja Makša Mežala atklāto noziegumu atrisinājumus. Jāpiebilst, ka tas bija pirmais klātienes pasākums bibliotēkā pēc ilgāka pārtraukuma. Tikšanās notika draudzīgā, ģimeniskā atmosfērā.

6. augustā Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā viesojās rakstniece Laima Kota (iepriekš – Muktupāvela), kura dzīvo Turcijā, interesanti uzzināt, kāda ir dzīve tālajā malā. Izrādās, ka Turcijā cilvēki vairāk ir kopā, bet mazāk lasa grāmatas nekā Latvijā. Rakstnieces vīrs, turku dzejnieks Ahmeds Kots, trīs stundu braucienā no Stambulas, nelielā pilsētiņā ir atvēris savu publisko bibliotēku, kurā grāmatas ir sakārtotas pēc stihijām, nevis pēc sistemātiskā kataloga, kā tas ir pie mums. Laima pastāstīja, kā top viņas grāmatas, un plašāk iepazīstināja ar savu jaunāko Anšlavam Eglītim veltīto romānu „Cilvēks ar zilo putnu”, kas ir iznācis sērijā par rakstniekiem „Es esmu…”. Bija iespēja arī apskatīt rakstnieces mākslas oriģinālos zīmējumus, kuri tika iekļauti šajā grāmatā. Laima augstu novērtēja LNB digitālās bibliotēkas Periodika.lv piedāvāto saturu, kur rakstniece smēlās daudz vērtīgas informācijas strādājot pie jaunākā romāna, jo nevajadzēja lidot no Stambulas uz Latviju.

10. septembrī Rēzeknes bērnu bibliotēkā ar Rēzeknes sākumskolas 3.a klases skolēniem tikās iemīļota bērnu autore Luīze Pastore, lai iepazīstinātu jaunos lasītājus ar savām grāmatām un izspēlētu spēli “Mākslas detektīvi”. Mazie detektīvi pulcējās, lai izmeklētu mākslas darbu noslēpumus. Kopā sanākt skolēnus un skolotāju aicināja bibliotekāres, lai kopīgiem spēkiem ar mākslas detektīvu atrisinātu noslēpumu. Nu ļoti patika!

Rēzeknes Centrālās bibliotēka saka lielu paldies Aijai Mikelei-Strušelei, Laimai Kotai un Luīzei Pastorei, kā arī visiem pasākuma dalībniekiem par jauko kopā būšanu, un mūsu bibliotēkas kolektīvam par ieguldīto dabu! Lai rakstniecēm daudz jaunu radošu ideju un aizraujošu romānu, bet mums – jaunu tikšanos “aci pret aci”!

Informāciju sagatavoja Rēzeknes Centrālās bibliotēkas direktores vietniece Zigrīda Gorsvānei

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?