Lai arī dzīvojam modernā pasaulē, sabiedrībā joprojām ir tēmas, kuras tiek uzskatītas par neērtām. Par tabu. Garīgā veselība ir viena no tām, tāpēc cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem ir viena no diskriminācijas riskiem visvairāk pakļautajām iedzīvotāju grupām visā pasaulē. Arī Latvijā. Turklāt dažādi pētījumi rāda, ka pret viņiem sabiedrības attieksme ir daudz noraidošāka nekā pret cilvēkiem ar cita veida traucējumiem.

Lai mazinātu sabiedrībā valdošos stereotipus par šiem cilvēkiem un veicinātu viņu veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā, Labklājības ministrija oktobrī, kas Latvijā un citviet pasaulē ir pasludināts par Garīgās veselības mēnesi, organizē Kino dienas 2021 – #EsTepat. To galvenais vēstījums – mēs esam līdzīgāki, nekā pirmajā brīdī šķiet.

Programmā:

  • zviedru režisores Lēnas Kopelas (Lena Koppel) neparastā komēdija “Cik brūkleņu ir pasaulē?” – patiess un ļoti aizkustinošs stāsts par dzīvi dienas centrā cilvēkiem ar garīgiem un funkcionāliem traucējumiem.
  • praktisks seminārs, kura laikā psihiatrs Jānis Bušs un biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju Bērns”” valdes priekšsēdētājs, sociālais uzņēmējs Māri Grāvis skaidros, kāpēc mēs saviem pieņēmumiem par garīga rakstura veselības traucējumiem uzticamies vairāk nekā faktiem un kā no tiem atbrīvoties, lai veiksmīgāk mijiedarboties ar līdzcilvēkiem.

Ja tēma jums šķiet saistoša, tiekamies šā gada 18. oktobrī plkst. 11.00 Latgales vēstniecībā GORS!

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Dalībnieku reģistrācija.

Tā kā drošība ir pirmajā vietā, pasākumu varēs apmeklēt tikai personas ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Kino dienu saturs būs saistošs ne tikai tiem, kuru tuvinieku lokā ir cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem vai kuri ikdienā strādā ar šo sabiedrības grupu. Tas būs saistošs ikvienam, jo cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem var būt mūsu kaimiņi, kolēģi, blakussēdētāji sabiedriskajā transportā. Turklāt garīga rakstura traucējumi ne vienmēr ir iedzimti. Dzīves laikā ar šiem traucējumiem var saskarties ikviens, jo tie nešķiro cilvēkus ne pēc dzimuma un vecuma, ne profesijas un sociālā stāvokļa. Tas, cik lielā mērā mēs to spējam pieņemt, ir atkarīgs no mūsu domāšanas un attieksmes pret citādo.

Kino dienas organizē Labklājības ministrija ESF projektā “Tehniskā palīdzība sabiedrības informēšanai labklājības jomā (2. kārta)”. Pasākumus atbalsta “Glada Hudik” teātris (Zviedrija) un Zviedrijas Institūts projektā “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem”.

Informāciju sagatavoja Karīna Javtušenko, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta korporatīvo attiecību vadītāja, ilgtspējas eksperte

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?