lietus dārzu stādīšana

Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Aptuveni 3,5 tūkstošus daudzgadīgo ziedu un augu pagājušajā nedēļā iestādīja Rēzeknes pilsētas skolu skolēni un skolotāji gravas malās netālu no promenādes gar upi sākuma no Olimpiskā centra puses. Augu stādīšana bija plānota kā viens no pārrobežu programmas “Latvija-Krievija” 2014.-2020. gadam projekta “Pievilcīga pilsētvide” (LV-RU-017) pasākumiem un ļoti veiksmīgi sakrita ar tradicionālo labo darbu nedēļu.

Vairāk kā 200 skolēni praktiski no visām pilsētas skolām, sākot ar pirmklasniekiem līdz pat 12. klašu skolēniem, savām rokām izveidoja ne vien lielāko pilsētas puķudobi, bet arī iestādīja mūsu pusē unikālus lietus dārzus. Lietus dārzi ir viens no pilsētas infrastruktūras ilgtspējīgas attīstības elementiem, kas ne vien ļauj kontrolēt lietus ūdens līmeni, bet ir arī estētiski ļoti pievilcīga ainava, kas veidota no daudzgadīgajiem krūmiem un skaisti ziedošiem dažādiem daudzgadīgajiem ziediem. Ņemot vērā to, ka grava abās promenādes pusēs nebija īpaši pievilcīga no estētikas viedokļa, tad kopīgiem spēkiem defekts tika pārvērsts par efektu un cerēsim, ka visi iestādītie augi iedzīvosies, labi pārcietīs ziemu un priecēs garāmgājējus un promenādē rīkoto pasākumu dalībniekus. Vienā no dienām skolēniem pievienojās arī Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, kurš ļoti atzinīgi novērtēja jaunās paaudzes iesaistīšanu pilsētas labiekārtošanas darbos. “Gribētu, lai mūsu bērniem – Rēzeknes skolu audzēkņiem tas nebūtu tikai pasākums “ķeksītim”, bet gan dzimtās pilsētas mīlestības stunda. Iespējams, pastrādājot visiem kopā pie klumbu stādīšanas, mūsu jaunatne aizdomāsies par to, ka aiz katra zieda puķudobēs, jaunā kociņa ceļa malās, soliņa, urnas utt. ir cilvēku darbs un ieguldīta nauda. Jebkurā gadījumā, sākums ir ļoti labs un es domāju, ka ziedu un koku stādīšanai kopā ar visu paaudžu iedzīvotājiem mūsu pilsētā jākļūst par labu tradīciju,” teica A.Bartaševičs.

Lietus dārzu stādīšana notika, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, trīs dienas, 12., 13. un 14. oktobrī. Stādīšanas vieta bija sadalīta sektoros, un katrai skolai bija piešķirts savs sektors (vai vairāki sektori, atkarībā no skolēnu skaita) un savs laiks, lai neveidotu burzmu. Rēzeknes pašvaldība vēlreiz pateicas Izglītības pārvaldes speciālistiem par palīdzību pasākuma organizēšanā, vadībai, pedagogiem un, protams, pilsētas skolu skolēniem, kas piedalījās augu stādīšanā.

Kopējais projekta budžets – 621 021,77 eiro. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam – 558 919,59 eiro.

Kontaktinformācija: projekta vadītāja Nataļja Jupatova, t. +37164607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome
  • Ostrovas rajona administrācija
  • Latvijas Lauksaimniecības Universitāte
  • Pleskavas valsts universitāte

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?