Rīgas Stradiņa universitāti šogad absolvēja 140 rezidenti, kļūstot par pilntiesīgiem ārstiem. Svētku reize bija arī četriem Rēzeknes slimnīcas jaunajiem speciālistiem – traumatologam Igoram Pikaļevam, neatliekamās medicīnas ārstei Agnesei Naglei, ģimenes ārstei Līgai Estei un rezidentūras studijās papildspecialitāti  – eksperts –  ieguvušajai, slimnīcas veselības aprūpes vadītājai Inesei Driķei.

Jaunu speciālistu piesaiste ir viena no SIA “Rēzeknes slimnīca” galvenajām prioritātēm, un tiek mērķtiecīgi un rūpīgi strādāts, lai ārstu paaudžu maiņa neradītu speciālistu trūkumu.

Ieguldot milzīgu darbu, Rēzeknes slimnīca ik gadu noslēdz līgumus ar reģionālajiem rezidentiem. Šogad pieci Rēzeknes slimnīcas rezidenti uzsākuši apmācības valsts apmaksātās budžeta vietās, tie ir ginekologs-dzemdību speciālists, mutes, sejas un žokļu ķirurgs, internists, reimatologs un ķirurgs. Kopumā ar Rēzeknes slimnīcu līgumu par tālāku sadarbību noslēguši 16 rezidenti.  Paredzams, ka visi šie jaunie ārsti jau tuvākajā nākotnē pievienosies Rēzeknes slimnīcas ārstu kolektīvam.

Jaunie speciālisti Rēzeknes slimnīcā tiek novērtēti, tostarp atbalstot  iniciatīvas par inovācijām. Vairāku nodaļu vadītāji ir jaunie speciālisti, kas apliecinājuši sevi profesionāli, ir motivēti un pozitīvi ambiciozi. Piemēram, Diagnostikas nodaļas vadītāja radioloģe-diagnoste dr. Ligita Skrule, Operāciju nodaļas vadītājs ķirurgs dr. Raivis Gailums, Ķirurģijas nodaļas vadītāja ķirurģe dr. Solvita Stabiņa un Uzņemšanas nodaļas vadītājs traumatologs dr. Igors Pikaļevs.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa uzsver, ka cilvēkresursu plānošana un jauno speciālistu piesaiste ir ilgstošs, darbietilpīgs un nepārtraukts process: “Patstāvīgi sekojam, lai slimnīcā nepietrūktu speciālistu, lai saviem pacientiem varam nodrošināt nepieciešamos pakalpojumus un iespēju robežās attīstītu jaunus profilus. Ir naivi cerēt, ka augsti pieprasītu speciālistu var atrast īsā termiņā.  Tas ir nepārtraukts un pārdomāts darbs.”

Laura Sondore, SIA “Rēzeknes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēlā: Rēzeknes slimnīcas vadība sveic jauno speciālisti Agnesi Nagli. Foto no SIA “Rēzeknes slimnīca” arhīva

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?