No 21. oktobra līdz 15. novembrim ir stājušies spēkā Latvijas Ministru Kabineta noteikumi par paaugstinātu drošību sakarā ar saspringto epidemioloģisko situāciju. Tādējādi Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā tiks atcelti visi pašvaldības atvieglojumi. Tehnisku iemeslu dēļ SIA “Rēzeknes satiksme” varēs organizēt jauno Rēzeknieša karšu darbību tikai no sestdienas. Visiem pasažieriem, kuri līdz šim brīdim izmantoja pašvaldības piešķirtās braukšanas atlaides, vajadzēs iegādāties braukšanas biļeti par pilnu cenu.

Pašvaldības uzņēmumam “Rēzeknes satiksme” ir jāpilda valdības lēmumi, lai gan tehniski visi autobusi jau bija gatavi strādāt pēc iepriekšējā scenārija, kad no 25. oktobra ar Rēzeknieša karti saņemt pašvaldības atvieglojumus bezmaksas braukšanai varētu tikai tie pasažieri, kuriem ir vakcinācijas sertifikāts.

Valdības galvenais mērķis bija atrisināt pārpildīto autobusu problēmu Rīgā un Daugavpilī. Tomēr Rēzeknei šāds lēmums ir absolūti neloģisks, jo reģionos situācija ar autobusu piepildījumu ir pavisam citāda – autobusi kursē bieži un to piepildījums pat pīķa stundās nepārsniedz 60%. Atceļot pašvaldības atvieglojumus Rēzeknē, autobusu piepildījums var kristies līdz 10%, kas ļoti nopietni atspoguļosies uz maršrutu rentabilitāti, tāpat, iespējams, vajadzēs samazināt atsevišķus reisus.

Pasažieri, kuri izmanto valsts atvieglojumus – personas ar 1. un 2. grupas invaliditāti, personas līdz 18 gadiem ar invaliditāti un personas, kuras pavada cilvēku ar 1. grupas invaliditāti vai bērnu ar invaliditāti vecumā līdz 18 gadiem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir vai nav vakcinēti, varēs izmantot sabiedrisko transportu tāpat kā agrāk – bez maksas.

Kā uzskata Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, valdības pamatmērķis sasniegt autobusu piepildījumu mazāk kā 80%, nav aktuāls Rēzeknei. Tanī pat laikā valdības lēmums atņemt atvieglojumus arī vakcinētajiem tikai negatīvi atspoguļosies uz Latvijas iedzīvotāju vēlmi vakcinēties tiem, kuri vēl nav to izdarījuši.

Vēršam uzmanību uz to, ka pašvaldības atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā ir atcelti tikai līdz 15 novembrim, kamēr valdība nav pieņēmusi jaunus lēmumus.

2 Comments
 1. Rēzeknietis 7 mēnešiem atpakaļ

  Kā ir ar bērniem līdz 7 gadi? Tiem arī jāmaksā?

  • Author
   rezekne.lv 7 mēnešiem atpakaļ

   Labdien! Jā, arī bērniem līdz 7 gadu vecumam būs jāmaksā. Ziņā ir minētas visas iedzīvotāju kategorijas, kuriem saglabāsies atvieglojumi.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?