No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā ieviesti ļoti stingri drošības pasākumi, lai apturētu straujo Covid-19 izplatību, kas kritiski ietekmē veselības aprūpes sistēmas spēju ikvienam iedzīvotājam sniegt veselības pakalpojumus.

Vispārējie drošības pasākumi

Ikviens iedzīvotājs uzturas savā dzīvesvietā no plkst. 20.00 līdz 5.00 līdz 14. novembrim. Mājsēdes laikā pēc 20.00 drīkst vest mājdzīvnieku īslaicīgā pastaigā savas dzīvesvietas tuvumā; izvest ārā, piemēram, suni vienlaikus drīkst viens cilvēks, nevis visa ģimene.

Katram jāsamazina savi kontakti, jālūdz arī citus ievērot drošības protokolu, distancēties, pareizi valkāt sejas maskas, vedināt telpas, dezinficēt rokas utt.

Darbs

Darbs notiek attālināti. Klātienē strādā tie vakcinētie vai vakcināciju uzsākušie darbinieki ar negatīvu Covid-19 testu, kuri ir nodarbināti kritiski svarīgās nozarēs un kuru darba specifika liedz strādāt attālināti. Klātienē strādājošie katru dienu iesniedz pašapliecinājumu par to, ka nav bijis zināms/apzināts kontakts ar inficēto un nav elpceļu infekcijas slimību simptomi; vakcināciju uzsākušie darbinieki veic skrīninga testus.

Ja darba pienākumu veikšanas dēļ jāuzturas ārpus dzīvesvietas laikā no plkst. 20.00 līdz 5.00, jāaizpilda apliecinājums, kurā jānorāda savs: vārds, uzvārds; personas kods; dzīvesvietas adrese; dzīvesvietas atstāšanas iemesls un laiks, datums; pārvietošanās galamērķis; darbavietas nosaukums, adrese un vadības (kontaktpersonas) tālruņa numurs.

Jāņem līdzi arī personu apliecinošs dokuments.

Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests rūpīgi izvērtē, kuri izsaukumi ir steidzamāki. Pacientus nogādā slimnīcā, kura ir mazāk noslogota. Slimnīcās prioritāte ir akūtiem gadījumiem un Covid-19 gadījumu ārstēšanai.

Ja nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšana, neatliekama dzīvnieku veterinārmedicīniskā aprūpe, vai diennakts aptiekas apmeklējums mājsēdes laikā no plkst. 20.00 līdz 5.00, jāaizpilda apliecinājums un jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments. Apliecinājumā jānorāda savs: vārds, uzvārds; personas kods; dzīvesvietas adrese; dzīvesvietas atstāšanas iemesls un laiks, datums; pakalpojuma saņemšanas vieta.

Privātais transports

Privātā transportlīdzeklī var pārvietoties vienas mājsaimniecības pārstāvji vai divas personas – katra no savas mājsaimniecības.

Līdz trim personām no vairākām mājsaimniecībām var arī, ja tiek pavadīts/a: nepilngadīgs bērns; persona, kurai nepieciešama asistenta palīdzība vai kurai ir objektīvas grūtības pārvietoties vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ.

Privātā transportlīdzeklī var pārvietoties kopā, lai dotos uz darba vai dienesta vietu, vai atgrieztos dzīvesvietā: ārstniecības personas, policijas, robežsardzes, Valsts drošības dienesta darbinieki, glābšanas dienestu darbinieki, aizsardzības un iekšlietu jomās nodarbinātie, VID amatpersonas, nodrošinot iestādes darbības nepārtrauktību, PVD Robežkontroles departamenta inspektori; mediju darbinieki.

Visi lieto sejas maskas visu brauciena laiku.

Taksometrs

Taksometrā var pārvietoties: viens pasažieris, vienas mājsaimniecības locekļi, pasažieris kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība.

No plkst. 20.00 līdz 5.00 taksometra pakalpojumu un komercpārvadājuma ar vieglo automobili pakalpojumu, kā arī darba devēja nodrošinātu transportu var izmantot: lai dotos uz darbu vai no tā; nokļūšanai līdz pasažieru pārvadājumu sniegšanas vietai lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā; atgrieztos dzīvesvietā; dotos uz diennakts aptieku, psiholoģiskā atbalsta vai ārstniecības iestādi, vai veterinārmedicīnas iestādi vai no tās.

Bērnudārzi

Bērnudārzi pieejami tiem bērniem (arī dežūrgrupas), kuru vecāki vai likumiskie pārstāvji nevar strādāt attālināti un nevar nodrošināt bērna uzraudzību mājās. Pilnībā vakcinētiem/izslimojušiem bērnudārza darbiniekiem nav reizi nedēļā jāveic Covid-19 tests.

Bērni bērnudārzā netiek testēti un nelieto sejas maskas, ievēro higiēnas prasības. Darbinieki visu laiku pareizi valkā sejas maskas un īsteno vispārējos drošības pasākumus.

Pamatizglītība un vidējā izglītība

Līdz 29. oktobrim ir pagarināts skolēnu brīvlaiks. No 1. novembra klātienē, stingri ievērojot vispārējos drošības pasākumus, mācās tikai 1.–3. klašu skolēni, pārējie – attālināti.

Koledžas un augstskolas

Mācību process tiek organizēts attālināti līdz 14. novembrim. Klātienē 15. novembrī mācības atsāk personas ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Sporta treniņi

Var trenēties individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros ārā. Sporta treniņu pakalpojumu sniegšana nav atļauta.

Tirdzniecība

Veikalu darba laiks no plkst. 6.00 līdz 19.00. Telpās pieejamas šādas tirdzniecības vietas:

 • pārtikas veikali (70% no sortimenta ir pārtikas preces);
 • aptiekas (arī veterinārās);
 • optikas veikali;
 • dzīvnieku barības veikali;
 • preses tirdzniecības vietas;
 • grāmatnīcas;
 • higiēnas preču veikali (70% no sortimenta ir higiēnas preces);
 • telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas;
 • ziedu tirdzniecības vietas;
 • biļešu kases autoostās un dzelzceļa stacijās;
 • degvielas uzpildes stacijas.

DUS, diennakts aptiekas var strādāt visu diennakti.

Tirgos un pastāvīgās, regulārās ielu tirdzniecības vietās var tirgot tikai pārtikas preces, visi lieto sejas maskas.

Tirdzniecības vietas, kuras klātienes apmeklējumam ir slēgtas, attālināti iegādāto preču izsniegšanu organizē ārā. Savukārt tirdzniecības vietas, kuras darbojas klātienē, attālināti iegādāto preču izsniegšanu organizē atsevišķi no klātienes apmeklētāju plūsmas. Attālināti iegādātas preces var saņemt arī ar piegādi.

Valsts, pašvaldību un būtiskākie saimnieciskie pakalpojumi

Īsteno attālināti. Darba laiks no plkst. 6.00 līdz 19.00. Netiek sniegti saimnieciskie pakalpojumi, kas saistīti ar: izklaidi, azartspēlēm, derībām, atrakcijām, skaistumkopšanu, labsajūtu, aktīvo atpūtu, fiziskajām aktivitātēm, sportu, tūrismu (izņemot izmitināšanu un ārvalstu ceļojumus), foto un video pakalpojumiem (izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem), klātienes konsultācijām, kolektīvām medībām.

Klātienē pakalpojuma sniegšana pieļaujama, ja: klātienes kontakts nepārsniedz 15 minūtes, pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, pakalpojumu sniedz pēc iepriekšēja pieraksta. Klātienē pakalpojuma sniegšana pieļaujama ilgāk par 15 minūtēm, lai nodrošinātu cilvēka pamattiesības, drošību, veselības aprūpi u.tml., ja: pakalpojuma sniedzējam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un pakalpojuma saņēmējam ir vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

Darba laiks nav ierobežots valsts nodrošinātās palīdzības (neatliekamā medicīniskā palīdzība, drošības un kārtības nodrošināšana u.tml.) tūristu mītnēm, piegādes, avārijas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanai.

Sabiedriskā ēdināšana

Var strādāt visu diennakti, lai nodrošinātu ēdienu līdzņemšanai vai piegādei. Došanās uz diennakts sabiedriskās ēdināšanas vietu, lai līdzņemšanai saņemtu maltīti laikā no 20.00 līdz 5.00 nav pamatots iemesls atrasties ārpus dzīvesvietas, ja vien persona nepilda dienesta vai darba pienākumus klātienē vakara un nakts stundās.

Kultūra

Kultūrvietas nevar darboties. Kultūras pasākumi klātienē netiek organizēti. Amatiermākslas kolektīvu darbība notiek tikai attālināti.

Pulcēšanās

Publiski pasākumi nenotiek. Privāti pasākumi var notikt vienas mājsaimniecības lokā tās dzīvesvietā. Divu mājsaimniecību pārstāvji var tikties, lai nodrošinātu personas aprūpi vai atbalstu vientuļai (mājsaimniecībā dzīvo viena) personai. Vecāki, kuru nepilngadīgie bērni dzīvo citā mājsaimniecībā, var tikties ar bērniem (izņemot, ja jāievēro izolācija, mājas karantīna, pašizolācija).

Piketi, mītiņi, gājieni netiek organizēti.

Kristību ceremoniju organizē neatliekamā gadījumā.  Var pulcēties līdz 10 cilvēkiem no ne vairāk kā 2 mājsaimniecībām (neieskaitot personas, kas saistītas ar kristību norises nodrošināšanu).

Bēru ceremonijas var notikt ārā. Var pulcēties līdz 20 cilvēkiem (neieskaitot personas, kas saistītas ar kristību norises nodrošināšanu). Visi no 7 gadu vecuma lieto sejas maskas.

Reliģiskās darbības vietas var apmeklēt individuāli vai vienas mājsaimniecības pārstāvji. Darba laiks no plkst. 6.00 līdz 19.00.

Ārvalstu braucieni

Aicina apzināties riskus, kas ir saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos. Nevēlams doties uz augsta riska vai īpaši augsta riska valstīm. Vairāk informācijas par došanos uz ārvalstīm un ieceļošanu Latvijā atradīsiet Ārlietu ministrijas mājaslapā mfa.gov.lv

Informācija no covid19.gov.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?