Sākot ar 2021. gada 1. aprīli, biedrība “Eņģeļi ar mums” realizē kapacitātes stiprināšanas projektu “Solis uz priekšu”, kurā notika apmācības “Kāpsim attīstības kāpnēs”. Apmācībās piedalījās biedrības biedri, speciālisti un arī brīvprātīgie.

14. un 15. jūlijā notika nodarbības “Līdzdalība un iniciatīva” personīgās izaugsmes treneres Dainas Einbergas vadībā. Līdzdalības veidi, iniciatīvas nozīme vietējā kopienā, biedrībā, energoaudits, laika izšķiešana bija tikai dažas no tēmām, kas tika apgūtas. Praktiskajā darbā tēmas tika pārrunātas vēl tuvāk, katram tika dota iespēja izteikt savu viedokli un dalīties jau iepriekš iegūtajā pieredzē. Notika interesanta prāta vētra, kuras laikā radās jaunas iniciatīvas un līdzdalības idejas nākotnes darba organizēšanā, piemēram, labdarības pasākuma organizēšana vasarā “Labestības meistarklases”.

6. augustā dalībnieki devās uz Lūznavas muižu, lai kopā mācītos par sociālo uzņēmējdarbību. Gatavošanās apmācībām sākās jau 5. augustā, kad tika pārdomātas sociālās uzņēmējdarbības idejas un savi jau esošie resursi. Nodarbības vadīja Rēzeknes novada sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Iveta Balčūne un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa. Tika iepazīta teorija par to, kas ir sociālā uzņēmējdarbība un tās veidi, apskatīti dažādi uzņēmumu piemēri un iespējas saņemt papildus finansējumu savu ideju realizēšanai. Ar saviem pieredzes stāstiem dalījās sociālā uzņēmuma SIA “Burbuļu Spēles” dibinātāja Alīse Potaša  un “LianaValis” dibinātāja Liāna Merņaka-Ņikitina.

16. augustā dalībnieki devās mācību braucienā, kurā biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina iepazīstināja ar galvenajiem mērķiem un atbalsta mehānismiem, tika apskatīta “Iespēju māja” un sociālais uzņēmumu “Visi Var”. Cēsu Jaunās skolas direktors un pedagogs Ivo Rode iepazīstināja ar savu veiksmes stāstu un pozitīvo alternatīvo mācību pieeju, kur galvenais fokusa punkts un vērtība ir tieši paši bērni, nevis klasē apgūstamie mācību priekšmeti.

Septembris bija piesātināts mēnesis ar dažādām nodarbībām. 7. un 10. septembrī Eduarda Medvedeva vadībā dalībnieki mācījās par e-komercijas iespējām mūsdienās. Tika izmēģinātas dažādas bezmaksas platformas un sociālie tīkli, apgūti veiksmīgas fotografēšanas un video veidošanas  paņēmieni, iepazīta infografika, kā arī apskatīti labās prakses piemēri. 21. un 23. septembrī kopā ar vadītāju Mariku Rudzīti-Griķi tika apgūtas zināšanas un prasmes par finanšu darbību, biedrību saimnieciskās darbības iespējām. Liels uzsvars tika likts uz to, kā biedrība var piesaistīt papildus finansējumu savu ideju realizēšanai. No 28  līdz 30. septembrim notika projektu izstrādei un realizēšanai veltītas nodarbības. Tika iepazīts projekta jēdziens un tā veidi, pazīmes un posmi. Tika pārdomāta projektu vieta organizācijas kopējā vīzijā, misijā un mērķos. Nodarbību laikā liela nozīme bija praktiskiem uzdevumiem, kuru laikā mācījāmies izstrādāt mērķus un pamatojumu, izvērtēt riskus, sastādīt aktivitāšu plānu.

Izvērtējot apmācības, katram dalībniekam bija savas atziņas un ieguvumi, bet lielāko daļu apvienoja doma – galvenais ir sākt un darīt, nebaidoties no neveiksmēm, sliktas pieredzes un kļūdām.

Liels paldies pasniedzējiem par ieguldīto darbu un veiksmīgo sadarbību, biedrības valdes priekšsēdētājai Inesei Muhambergai un projekta vadītājai Agitai Gailišai par apmācību organizēšanu un individuālo attieksmi.

Projektu ”Solis uz priekšu” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Informāciju sagatavoja Sintija Justele, komunikācijas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?