tirgus

Domē uzsākta budžeta izstrāde nākamajam gadam. Viens no uzdevumiem ir veltīt uzmanību solu un atkritumu urnu stāvoklim un izvietojumam Rēzeknes ielās. Līdz ar to iedzīvotāji tika aicināti atbildēt uz jautājumu, kur, viņuprāt, būtu jāizvieto soli un urnas. Tika saņemts daudz dažādu ierosinājumu, un domes administrācija pateicas rēzekniešiem par aktivitāti. Visas idejas (bez izņēmuma!) tika nodotas Pilsētvides un attīstības pārvaldei.

Apkopojot saņemtos priekšlikumus, pārvaldes speciālisti sadalīja pieteikumus trīs grupās:

  • ko vēl var paspēt realizēt šogad;
  • kas jāiekļauj darbu plānā 2022. gadam;
  • ko nebūs iespējas izdarīt dažādu iemeslu dēļ.

Uzdevumi šim gadam

Vienā no pieteikumiem bija runa par sola uzstādīšanu pie veikala “Citro” (kādreiz – “Magone”) ziemeļu mikrorajona Maskavas ielā. Pie paša veikala solu izvietot nevarēs, jo tā ir privāta teritorija, toties tas ir iespējams tuvāk Maskavas ielai. Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs solīja īstenot ierosinājumu jau šogad.

Iedzīvotāji sūdzējušies par solu trūkumu Kosmonautu ielā, arī tas ir ņemts vērā. Atbildot uz vēl vienu pieteikumu, G. Orlovs solīja tuvākajā laikā izvietot solu pie pareizticīgo baznīcas.

Izskanēja lūgums ierīkot autobusu pieturu Saules ielā. Patlaban tur nav sola un cilvēkiem jāsēž uz sveša mūra nožogojuma. Šī pietura tiešām prasa operatīvu rīcību. Tiek solīts, ka jau šogad tur parādīsies gan sols, gan urna atkritumiem.

Vienā no pieteikumiem minēta urnu uzstādīšana posmā no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas līdz veikalam “Maxima”, kas atrodas pilsētas tirgus teritorijā. Pārvaldes speciālisti nolēma jau šogad izvietot gan urnu, gan solu blakus Rēzeknes 2. vidusskolas sporta zālei.

Tāpat šogad tiks īstenots lūgums par sola uzstādīšanu pie ēkas Dārzu ielā 7A, taču pavisam tuvu ēkai to izdarīt nesanāks, jo ēka ir liela un pieguļošā teritorija galvenokārt ir Latvijas Nacionālā arhīva īpašumā. Sols tiks novietots tuvāk Dārzu un Brāļu Skrindu ielas krustojumam.

Iekļauts 2022. gada darbu plānā

Vairāki ierosinājumi ir saistīti ar autobusu pieturām. Piemēram, ziemeļu mikrorajona un Vipingā autobusu pieturās, kurās saskaņā ar projektu tiks uzstādīti metāla soli, iedzīvotāji lūdz tos nomainīt vai nodrošināt tiem koka virsmu. Minēto solu nomaiņas jautājumu Pilsētvides un attīstības pārvalde risinās 2022. gadā.

Pieturā Miera ielā, iepretim kapsētai, lūdz izvietot nevis solu, bet gan paviljonu ar nojumi. G. Orlovs paziņoja, ka gala lēmums par paviljona uzstādīšanu sekos pēc šo pieturu izmantojošo pasažieru skaita analīzes. Savukārt pagaidām šis pieteikums iekļauts darba plānā nākamajam gadam.

Iedzīvotāji lūdz pievērst uzmanību arī autobusu pieturai Dārzu ielā 60. Pārvaldē šo pieteikumu uztvēra plašāk, tāpēc nolemts sakārtot visas pieturas minētajā ielā. Proti, nākamgad pieturās Dārzu ielā tiks ieklāts bruģa segums un noteikti parādīsies arī soli un atkritumu urnas.

Jāmin arī, ka nākamgad, pēc Stacijas ielas remonta beigām, tiks izvietoti soli un atkritumu urnas blakus veikalam “Beta”.

Kopumā, reaģējot uz pilsētas iedzīvotāju ierosinājumiem par solu un urnu izvietošanu noteiktās vietās pilsētā, Pilsētvides un attīstības pārvalde plāno nākamgad iepirkt jaunus. Jau zināms, ka tos izvietos Raiņa un Zemnieku ielā.

Viena iedzīvotāja pauda sūdzību par to, ka kādā Latgales ielas posmā soli “skatās” uz veikalu ēkām, nevis uz katedrāli. Pārvaldes speciālisti izvērtēja šo lūgumu un secināja, ka pagriezt solus būtu nepareizi, jo tie atrodas diezgan tuvu brauktuvei un tas būs bīstami gan tiem, kuri vēlēsies uz tiem pasēdēt, gan šoferiem. Tajā pašā laikā radās ideja pārvietot šos solus tuvāk pilsētas tirgum, kur tie arī būs vairāk pieprasīti.

Bija tāda pārliecība, ka jaunajā Krasta ielā ir pietiekami daudz solu, bet izrādījās, ka ne visas vajadzības tikušas ievērotas. Apkaimes māju iedzīvotāji lūdz izvietot solu ar atzveltni pie gājēju tiltiņa (pie vecajām slūžām). G. Orlovs solīja apsvērt solu pārnešanu no vienas Krasta ielas daļas pie minētā gājēju tilta. Gala lēmums būs 2022. gadā.

Ko neizdosies īstenot?

Dažādu iemeslu dēļ uzreiz bija jāatsakās no vairāku saņemto pieteikumu realizācijas. To izskatīšanas procesā vērā tika ņemtas ne tikai domes finansiālās iespējas, bet arī tas, vai sola uzstādīšana noteiktā vietā vispār ir iespējama, galvenais priekšnoteikums – zemesgabalam jābūt pašvaldības īpašumā.

Piemēram, iedzīvotāji lūguši atgriezt solus, kas līdz šim atradās pie pareizticīgo baznīcas ieejas Atbrīvošanas alejā 98A, kā arī tika saņemts pieteikums par sola izvietošanu pie pilsētas autoostas no Latgales ielas puses. Abas teritorijas nepieder pašvaldībai.

Analoga situācija izveidojās saistībā ar lūgumu par sola uzstādīšanu pie veikala “Rimi” Galdnieku ielā un pie veikala “Maxima” Atbrīvošanas alejā 142A.

G. Orlovs pašvaldības vārdā vēlreiz pateicas tiem rēzekniešiem, kuri izteica savas vēlmes un ierosinājumus, un pauda cerību, ka izvēlētās jaunās vietas solu un urnu uzstādīšanai būs ērtas visiem pilsētas iedzīvotājiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?