Svētdien, 14. novembrī, stājās spēkā likums ,,Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbamˮ, kurš nosaka, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 15. novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu (sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu).

Līdz ar to pirmdien, 15. novembrī, tika sasaukta Rēzeknes valstspilsētas domes ārkārtas sēde, kurā pieņemts lēmums apturēt deputāta pilnvaras deputātiem, kuriem nav sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta, – Inārai Grocei, Kristīnei Kokorevičai, Lidijai Ostapcevai un Olgai Strodei. Vēlēšanu komisijas ziņojumā teikts, ka deputātes Ināra Groce un Kristīne Kokoreviča jau ir uzsākušas vakcināciju un plānots, ka novembra beigās viņām būs Covid-19 sertifikāti, Olga Strode nav ieguvusi sertifikātu veselības stāvokļa dēļ un plāno veikt vakcināciju pēc 17. novembra. Savukārt deputāte Lidija Ostapceva neplāno vakcinēties, pamatojoties uz viņas iesniegumu, domes sēdē 13. novembrī tika pieņemts lēmums atbrīvot Lidiju Ostapcevu no Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos pienākumiem.

Laikā, kamēr ir apturētas deputāta pilnvaras, viņa vietā ar domes lēmumu stājas nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Otrdien, 16. novembrī, domes ārkārtas sēdē deputāta pilnvaras apstiprinātas Igoram Sergejevam deputātes Lidijas Ostapcevas vietā, Vijai Poikānei deputātes Ināras Groces vietā, Karīnai Bartkevičai deputātes Kristīnes Kokorevičas vietā un Aleksandram Sediham deputātes Olgas Strodes vietā.

Ja aizvietotais deputāts iegūst sertifikātu, domes priekšsēdētājs par to informē domes sēdē, līdz ar to uzaicinātā deputāta pilnvaras beigsies un deputāta pienākumus atsāks pildīt aizvietotais deputāts.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?