Lai piesaistītu pilsētai jaunus iedzīvotājus un speciālistus darbam Rēzeknes uzņēmumos, pilsētas pašvaldība plāno izbūvēt jaunu dzīvojamo mikrorajonu zemes gabalos Maskavas ielā 25 un 27. ir izsludināts moderna un funkcionāla daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kompleksa metu konkurss.
Industriālās zonas detālplānojuma izstrādes ietvaros, tika definēts attīstības priekšlikums – daļu no industriāliem mērķiem atvelētās teritorijas paredzēt daudzdzīvokļu māju apbūvei. Līdz ar to nepieciešams grozīt funkcionālo zonējumu pilsētas teritorijas plānojumā un šis process pašlaik arī ir uzsākts.
Zemesgabalos Maskavas ielā 25 un 27 (kopējā platība 4,2837 ha) nākotnē pašvaldība vēlas redzēt 7–9 daudzdzīvokļu mājas, kas apvienotas vienā vizuāli pievilcīgā arhitektoniskajā ansamblī. Vienas vai vairāku māju pirmajā stāvā būs pieejama platība komercdarbībai (piemēram, veikaliem, frizētavai, birojiem u.tml.). Plānojot daudzdzīvokļu māju pagalmus, jāparedz labiekārtošanas elementu, tostarp bērnu rotaļu laukumu, atpūtas vietu pieaugušajiem, atkritumu konteineru laukumu un stāvlaukuma izkārtojums (pa vienai stāvvietai katram dzīvoklim). Īpaša uzmanība jāvelta teritorijas apzaļumošanai, saskaņā ar Rēzeknes apzaļumošanas koncepciju.
Dalībai konkursā aicināti sertificēti arhitekti vai arhitektu biroji un projektētāju organizācijas, kam ir iespēja nodrošināt sertificētam arhitektam dalību projektā. Izvirzītajam speciālistam pēdējo triju gadu laikā jābūt pieredzei vismaz divu būvkomisijas apstiprinātu objektu projektēšanā, no tiem vismaz vienam objektam jābūt daudzstāvu (3–5 stāvi) dzīvojamai ēkai. Pieteikumi iesniedzami līdz šī gada 28. decembrim. Konkursa balvu fonds – 5000 eiro, pirmās vietas ieguvējs saņems 2500 eiro un ar viņu tiks noslēgts projektēšanas līgums. Konkursa nolikums apskatāms šeit.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?