Rēzeknes vispārizglītojošo skolu 2. un 3. klašu skolēni līdz 2021. gada 17. decembrim tiek aicināti piedalīties akcijā „Lasīt ir stilīgi!”, rosinot lasīt grāmatas gan skolās, gan mājās. Lasāmās grāmatas var meklēt Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkā. Atsaucoties uz šo akciju, bibliotekāres ir sagatavojušas interesantu grāmatu izstādi, kurā sev piemērotu grāmatu atradīs jebkurš lasītkārais skolēns.

Lasīšana un grāmatas ir būtiskas arī mūsdienu tehnoloģiju un informācijas laikmetā. Izlasītās grāmatas atstāj „pēdas” un veido personību, līdz ar to ir svarīgi lasīt jau agrā bērnībā, no sākuma kopā ar vecākiem, vēlāk arī bērnam vienam pašam. Regulāri lasot, tiek trenēta atmiņa, attīstīta fantāzija, veidojas bagāts vārdu krājums, cilvēks mācās domāt, analizēt, apgūst pieredzi un cilvēku savstarpējās attiecības.

Lasot tiek veicināta asociatīvā un loģiskā domāšana, uzmanība. Tāpat lasīšana attīsta empātiju, palīdz tikt galā ar stresu un nomierina. Ikdienas lasīšana var ilgt 10–15 minūtes. Svarīgi to darīt katru dienu vai arī pietiekami bieži, lai lasīšana kļūtu par ieradumu. Lasīšanai jāsaistās ar prieku un labsajūtu.

Gaidām bibliotēkā un atceramies, ka lasīt ir stilīgi!

Informāciju sagatavoja Meldra Gailāne, Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas vecākā bibliotekāre

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?