Ielu uzturēšanu regulē Ministru kabineta noteikumi Nr.224 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

Saskaņā ar MK noteikumu 3. pielikumu pašvaldību autoceļi ir iedalāmi piecas kategorijās: A, A1, B, C un D. Tas arī nosaka to, kāda kopšana nepieciešamā konkrētajā ielas posmā. Piemēram, Rēzeknē Atbrīvošanas aleja ir galvenā tranzīta maģistrāle un tā attiecināma augstākajai kategorijai “A”, kurai tiek piemērotas īpaši augstas ielas tīrīšanas un iespējamās slīdes novēršanas prasības. Vēl “A” kategorijā – Latgales iela un Dārzu iela.

“B” kategorijas ielas (K. Barona, Blaumaņa, Dzelzceļnieku, Raiņa, Rīgas ielas un dažas citas) jāattīra no sniega sešu stundu laikā.

“C” kategorijas ielas (Baznīcas, Pulkveža Brieža, Kosmonautu, Lauku iela u.c.) – 18 stundu laikā.

Vairums nomaļāku ielu ar visai zemu kustības intensitāti un pa kurām nekursē sabiedriskais transports, attiecināmas “D” kategorijai, kurā ietilpst arī visi grants ceļi. Saskaņā ar minētajiem MK noteikumiem, šādas ielas jātīra no sniega līdz četrām reizēm sezonā atkarībā no sniega daudzuma.

Par ielu tīrīšanu atbildīgais uzņēmums ir SIA “Ceļi un Tilti”. Ja ir vajadzība ziņot par ielu stāvokli, tad Pilsētvides un attīstības pārvaldi var sazvanīt pa tālruni 646 07677, bet SIA “Ceļi un Tilti” var informēt pa tālruni 26488392.

Dainis Gudriniks, Pilsētvides un attīstības pārvaldes ceļu inženieris – satiksmes organizācijas speciālists

2 Comments
  1. Janis 9 mēnešiem atpakaļ

    vidus iela būtu jātīra

  2. Alona 9 mēnešiem atpakaļ

    Okei ja ir vadlinijas ka tirit pilsētu… Tad kāpēc līdz šodienas pusdien laikām nebija iztirita atbrivošanas iela… Interesanti vai tiem cilvekiem kas atbid par pilsētas ceļem nav radinieku un viņi nevar saslimt, vai vadziga citu dienestu palidzība.. kuri nevar atrak tīkt uz izsaukumu… Lai glabtu dzīvibas…. Ludzu padomajet varbūt jūms ir kaut cik dveseles..

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?