Daudzi pamanīja, ka pēdējos gados mūsu pilsēta būtiski uzlabo pilsētvides Ziemassvētku un Jaungada noformējumu. Pie tā centīgi strādā dome un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”. Taču nozīme ir ne tikai krāšņiem rotājumiem, bet arī cilvēku noskaņojumam, iekšējai svētku un gaidāmā prieka sajūtai.

Pašlaik visi esam kovida infekcijas un ierobežojumu varā, mūs pārņēmušas bažas par savu un mūsu tuvinieku veselību, bet nevajadzētu arī bēdāties un nolaist rokas! Dažādām pilsētas sabiedriskām organizācijām un uzņēmumiem, tostarp “Poligrāfserviss”, “Valmak”, “Vinni centrs”, “Demo kafejnīca”, “Jam burger”, “Lazerwar”, “Art market” radās ideja organizēt ko interesantu, lai gādātu par svētku noskaņojumu sev un apkārtējiem, kā arī lai motivētu jauniešus aktīvi un lietderīgi pavadīt laiku un izrādīt iniciatīvas. Darbību koordinators un iniciētājs ir jauns un radošs uzņēmējs Valentīns Isakovs (“Valmak”). Ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības un ierobežojumus, aicinām piedalīties projektā.

Pirmā iespēja – konkurss “Ziemassvētku vilciens”. Noteikumi ir vienkārši. 1. solis – jāsakomplektē komanda 2–4 cilvēki (radinieki vai tuvākie draugi), drīkst piedalīties arī individuāli. 2. solis – jāizdomā komandai oriģināls nosaukums un moto. 3. solis – doties pilsētas ielās un uzņemt piecas bildes, kurās būtu redzami: visi komandas dalībnieki; pilsētas pazīstamākās vietas; Ziemassvētku un Jaungada rotājumi, rekvizīts, dekors. Galvenais, lai bildes būtu tapušas dažādās vietās, būtu radošas un oriģinālas. 4. solis – bildes jāsūta uz e-pasta adresi rezeknenbkn@gmail.com un jāizvieto sociālajā tīklā Facebook ar mirkļbirku #winterstep. Konkursa norise plānota no 20. līdz 26. decembrim (ieskaitot). 27. decembrī nosauksim piecas labākās komandas, kas saņems balvas no mūsu sponsoriem, – dāvanu kartes 25–40 eiro vērtībā. Rezultāti tiks paziņoti tiešsaistē mūsu lapā tīklā Facebook.

Otrā iespēja – lai svētkos varētu mierīgi ēst visus gardumus, 22. decembrī rekomendējam iesaistīties 3 kilometru skrējienā pa Rēzeknes ielām. Pērn pēc brīvprātīgo skrējēju iniciatīvas ar Liānu Čerņecovu (SIA “Poligrāfserviss”) priekšgalā skrējienā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēki. Šogad dalībniekiem būs iespēja mērot distanci individuāli vai nelielās grupās. Lai izvairītos no drūzmēšanās, skriet varēs no plkst. 10.00 līdz 20.00. Galvenais dalības nosacījums – skrējiena tematikai atbilstošs apģērbs. Maršruta karte būs portālā www.rezekne.lv, sociālajā tīklā Facebook un citās platformās.

Savukārt 23. decembrī, lai uzburtu pirmssvētku noskaņojumu, visu dienu dažādos pilsētas ielu krustojumos, iedegoties luksoforu zaļajai gaismai, radošie gājēji rīkos zibizrādes.

Precīzāka informācija, kā arī maršrutu kartes būs apskatāmas tuvākajā laikā. Jautājumu gadījumā zvaniet uz tālr. 26492902.

Svetlana Semeņaka, Nacionālo biedrību kultūras nama direktore

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?