Novembra nogalē vides objekta Ziemeļu mikrorajona parkā metu konkursa komisija otrajā sēdē par uzvarētāju pasludināja pilnsabiedrību “ZGT”.

Uzvarējušās idejas autori uzskata, ka memoriālam Ziemeļu mikrorajona parkā jābūt lakoniskam un vienlaikus arī emocionālam. Memoriāla centrālais elements – vēsturisko notikumu simbols nometnē “Stalag 347” – restes, caur kurām ārā sniedzas rokas. Katras rokas žests izraisa savu emociju: sāpes, bailes, nāve, vēlme dzīvot, drosme, cerība, ticība, lūgsna, naids, netaisnīgums. Caur emociju spektru memoriāla apmeklētāji varēs izjust šajā vietā notikušās traģēdijas nozīmi, caur emocijām tiek pasniegta arī ideja par mūžīgo piemiņu un cieņu pret cilvēkiem, kuri upurēja savu dzīvību citu labā, neatkarīgi no savas reliģiskās piederības, nacionalitātes un vecuma. Emocijām nav vecuma, konfesijas, valodas, nacionalitātes. Tās vieno visus cilvēkus – mirušus un dzīvus…

Atgādinām, ka šī gada augusta sākumā izsludinātā konkursa komisijas pirmajā sēdē izvirzīja divus maketus sabiedriskajai apspriešanai. Kopā internetā un telefoniski balsošanā piedalījās 648 cilvēki, tostarp 458 respondentu viedoklis sakrita ar konkursa komisijas viedokli, savukārt 188 cilvēki nobalsoja par otro variantu, kā arī divi balsošanas dalībnieki noraidīja abus variantus.

Patlaban pašvaldība apspriež ar konkursa uzvarētājiem mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveides projekta turpmākās realizācijas iespējas, lai jaunais objekts papildinātu esošo memoriālu Ziemeļu mikrorajona parkā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?