PII Vinnijs Pūks

Trešdien, 1. decembrī notika domes ārkārtas sēde, kurā deputāti vienbalsīgi apstiprināja divus lēmumprojektus, kas saistīti ar līdzfinansējuma nodrošināšanu projektu “Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes “Rotaļa” vienkāršota atjaunošana V. Seiles ielā 17” un “Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādes “Vinnijs Pūks” ēkas pārbūve J. Tiņanova ielā 31A” realizācijai.

Šo jautājumu risināšanas steidzamība skaidrojama ar to, ka pašvaldības ēku energoefektivitātes uzlabošanas programmā ar specifiskā atbalsta mērķi (SAM) 4.2.2 kļuva pieejami papildu līdzekļi, un līdz 15. decembrim ir izsludināts projektu pieteikumu atlases piektais posms.

Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs paskaidroja, ka projektu pieteikumi ir augstā gatavībā, kas palielina mūsu izredzes saņemt finansiālo atbalstu.

Projektos paredzēts uzlabot abu ēku energoefektivitāti, siltinot cokolu, jumtu, fasādi un grīdas, kā arī veicot logu un durvju, apkures un ventilācijas sistēmu nomaiņu un elektrotīkla atjaunošanu. Šo darbību mērķis ir samazināt energoresursu patēriņu minētajās pirmsskolas izglītības iestādēs, tādējādi samazinot pašvaldības izmaksas objektu energoapgādei.

Ja līdzfinansējums tiks piešķirts, darbus paredzēts uzsākt 2022. gada 2. ceturksnī.

Iezīmējot projektu kopainu, G. Orlovs arī paziņoja, ka pašvaldība ies jau pārbaudītu ceļu, proti, līdzās ēku energoefektivitātes uzlabošanai plānoti arī papildu darbi, kas vērsti uz objektu iekšējās infrastruktūras uzlabošanu, tāpat kā tas tika izdarīts, veicot citu pilsētas PII renovāciju.

Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings informēja, ka, pārbūvējot kādreizējo dienesta viesnīcu, PII “Vinnijs Pūks” būs iespēja atvērt piecas papildu grupas bērniem. “Jautājums par to, vai tas ir nepieciešams, nav pat apspriežams. Grupas tiks nokomplektētas. Ja, piemēram, septembra sākumā mūsu pilsētas PII nav rindas, tad maijā tā jau veidojas. Jāpiebilst arī, ka, saskaņā ar jauniem normatīvajiem aktiem, bērnu skaitam grupā nav jāpārsniedz 20, savukārt pašlaik mūsu PII grupās audzēkņu skaits ir lielāks.”

Tāpat A. Drelings norādīja, ka PII “Rotaļa” paralēli renovācijai ir ieplānots neliels iekšējais remonts, jo līdz šim nav veikti nekādi būtiski ieguldījumi šīs PII infrastruktūrā. “Būtu lieliski, ka projekts tiktu atbalstīts un darbus varētu uzsākt kā plānots – nākamā gada pavasarī. Ja atbalstu piešķirs abiem projektiem, pilsētas PII jautājums būtu atrisināts, jo visas iestādes būs labiekārtotas un ērtas bērniem un darbiniekiem, kā arī ļaus ietaupīt pašvaldības budžeta līdzekļus, samazinot maksājumus par energoresursiem.”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?