Šodien Rēzeknē joprojām turpinās snigšana. Uzņēmums “Clean R”, kas atbild par pilsētas ielu un ietvju ikdienas uzturēšanu, netiek galā ar līgumā noteiktajiem pienākumiem. Par to pārkāpšanu uzņēmumam piemērots naudas sods – 10 500 eiro.

Saistībā ar neapmierinošo situāciju pilsētā Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs sniega tīrītājiem izteicis brīdinājumu par darbu kvalitāti, kā arī licis apkopot visus SIA “Clean R” pārkāpumus.

Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs stāsta, ka uz 1. decembri tika noformēti vairāk nekā 20 akti par neizpildītiem darbiem, respektīvi, līguma nosacījumu neievērošanu. Pašvaldības speciālisti konstatēja no sniega neiztīrītas ietves: K. Valdemāra, Zemnieku, Lubānas, Skolas, Upes, Ludzas, Tiņanova, Raiņa, Izraēlas, Metālistu, Kosmonautu ielā u. c. Uzņēmumam “Clean R” tikai par vienu dienu tiks piemērotas soda sankcijas 10 500 eiro apmērā.

G. Orlovs norādīja: ja arī turpmāk darbu kvalitāte nebūs apmierinoša, tad katrs pārkāpums rezultēsies ar soda sankciju piemērošanu. “Mums jāatzīst, ka ir problēmas un ka SIA “Clean R” nespēj tikt ar tām galā. Paldies iedzīvotājiem, ka informējat par neizdarībām, turpiniet to darīt. Mēs regulāri dodamies uz nomalēm, lai redzētu situāciju pilsētā kopumā. Ir daudz vietu, kur nepieciešams intensīvāks darbs. Ir skaidrs, ka problēma ir SIA “Clean R” attieksmē. Redzam, ka intensīvas snigšanas gadījumā uzņēmumam pietrūkst kapacitātes.”

Vēršam jūsu uzmanību, ka, saskaņā ar līgumu, SIA “Clean R” jānodrošina regulāra ietvju tīrīšana (t.i., jātīra katru dienu, ieskaitot svētku dienas un nedēļas nogales), turklāt ietvēm līdz plkst. 8.00 jābūt iztīrītām visā platumā.

Ceturtdien, 2. decembrī, Rēzeknes valstspilsētas domes pārstāvji tikās ar SIA “Clean R” vadību, lai pieprasītu skaidrojumus, brīdinātu par līguma saistību neizpildi un sankciju piemērošanu. Uzņēmuma “Clean R”  pārstāvji, uzklausot pašvaldības viedokli un izteiktās pretenzijas, piekrita tām un apliecināja savu gatavību nodrošināt ietvju tīrīšanu, ievērojot līguma prasības.

G. Orlovs norādīja, ka nākotnē jāizvērtē līguma nosacījumi un nepieciešamības gadījumā jāiestrādā preventīvi pasākumi un papildu mehānismi, lai šāda situācija neatkārtotos.

Jānorāda, ka par pilsētas ceļu (brauktuvju) stāvokli atbild SIA “Ceļi un Tilti”. Šodien sniega tīrīšanas mašīnas uzsāka darbu plkst. 4.00. Nokrišņi turpinās, tāpēc, spriežot pēc laikapstākļiem, ielu tīrīšana dienas laikā tiks veikta vēlreiz. Līdzās ielu tīrīšanai SIA «Ceļi un Tilti» uzsāka arī sniega izvešanu. Lūgums autobraucējiem – neatstājiet transportlīdzekļus ceļa malās, īpaši galvenajās ielās ar intensīvu satiksmi! Tas stipri apgrūtina sniega tīrīšanu.

Pašvaldības speciālisti aktīvi sekos līdzi situācijai, kā arī vāks iedzīvotāju ziņojumus, operatīvi nododot informāciju SIA “Clean R” un SIA “Ceļi un Tilti” darbiniekiem.

Atgādinām, ka informāciju par ietvju un ceļu stāvokli var publicēt “Facebook” grupā “Sakārtosim Rēzekni” vai arī nodot speciālistiem, zvanot pa tālruņiem: 646 07677, 646 07684 – Pilsētvides un attīstības pārvalde, 26488392 – SIA “Ceļi un tilti” (ielu braucamā daļa).

1 Comment
  1. Līga 6 mēnešiem atpakaļ

    Pa jūsu noradītajām numuriem nav iespējams sazināties (pilsētas domes speciālisti). Vēlos uzzināt, kāpēc jau 3 dienas vispār nevienu reizi nav iztīrīts trotuārs no Dzelzceļnieku ielas uz dzelzceļu. Tur katru ritu bērni un vecāki no daudzīvokļu mājām iet uz 6. un 5. vidusskolu. Un tagad visi spiesti iet pa braucamo ceļu, kur intensīva transporta kustība. Es jau divas dienas informēju administratīvo inspekciju. Bet situācija tikai pasliktinājās. Pilsētas administrācija, dariet kaut ko. Situācija, kad pilsētas bērni normāli nevar nokļūt uz skolu, ir drausmīga.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?