Decembris ir Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas mēnesis. Par laimi, to neietekmē nedz puteņi, nedz pandēmija. Jau pašlaik var sajust svētku gaisotni, kad vakaros dažādās vietās pilsētā iemirdzas gaismu dekorācijas – gan mums jau pazīstamās no iepriekšējiem gadiem, gan pilnīgi jaunas.

Pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktore Kristīne Kokoreviča pastāstīja, ka pilsētu sāka rotāt jau 29. novembrī, lai vairumu darbu pabeigtu līdz gaismu iedegšanai galvenajā pilsētas eglē, kas ieplānota uz 5. decembri Festivāla parkā. Gaismiņas iedegsies Ziemassvētku mūzikas pavadījumā, kā arī parkā būs iespēja satikt Ziemassvētku Vecīti un darbosies zoosēta (5., 11. un 18. decembrī). Rēzeknieši var vērot pilsētas egli jebkurā ērtā laikā. Jāpiebilst, ka pilsētas dekorēšanas darbi turpināsies līdz 15. decembrim. Tas nozīmē, ka mums visiem vēl būs par ko jūsmot. Diemžēl ierobežojumu dēļ publisko pasākumu rīkošana ārtelpās ir aizliegta, bet, kā zinām, RKTC komanda prot sagādāt patīkamus pārsteigumus.

K. Kokoreviča: “Gaidām informāciju par Ziemassvētku tirdziņa organizēšanas noteikumiem. Tiklīdz “Latvijas Vēstnesī” tiks publicēti aktuālie valdības lēmumi par gadatirgiem, būsim gatavi darboties. Tāpat kā pērngad, rīkosim konkursu par skaistāko svētku noformējumu pilsētā un ļoti ceram, ka tajā iesaistīsies vēl vairāk rēzekniešu. Manuprāt, patlaban, šajā sarežģītajā periodā, saliedētība jebkurā jomā palīdz atrast ko pozitīvu katrā dienā. Šogad plānojam apbalvot trīs godalgoto vietu ieguvējus dažādās kategorijās – privātmāju, daudzdzīvokļu māju un iestāžu vidū. Balvas būs ļoti patīkamas, tās noderēs jebkurā ģimenē un uzņēmumā. Jaungada naktī salūta nebūs, tas arī ir aizliegts, taču esam sagatavojuši pilsētas iedzīvotājiem dāvanā ko citu. Aicinām uz Ziemassvētku audiovizuālo lāzeru performanci ģimenēm “Pastāsti man pasaku”, kas notiks no 22. līdz 26. decembrim no plkst. 18.00 līdz 22.00 promenādē.”

Pandēmijas laikā popularitāti rēzekniešu vidū iemantojušas tematiskās piedzīvojumu pastaigas ģimenes un draugu lokā. Tieši tāpēc no 5. līdz 30. decembrim Festivāla parkā (ieeja brīva) jūs gaida Ziemassvētku brīnumu meklējumi – aizraujoša spēle ar orientēšanās elementiem pa visiem zināmām un ne tik pazīstamām pilsētas vietām. Spēlei nepieciešams tikai uzlādēts viedtālrunis un labs garastāvoklis.

Nacionālo biedrību kultūras nams sadarbībā ar pilsētas uzņēmumiem piedāvā citu alternatīvu pastaigu un fotogrāfijas cienītājiem – konkursu “Ziemassvētku vilciens”, kas norisināsies no 20. līdz 26. decembrim. Galvenais uzdevums ir uzkrāt pozitīvas emocijas, uzņemt iespējami vairāk jautru bilžu un uz ilgāku laiku atstāt atmiņā šo Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas laiku.

Savukārt 22. decembrī no plkst. 10.00 līdz 20.00 (rīko Nacionālo biedrību kultūras nams) notiks Ziemassvētku Vecīšu skrējiens (3 kilometri) pa Rēzeknes ielām. Var piedalīties individuāli un mazās grupās.

Turpinot tradīciju (svētku gaisotnes uzburšana dažādās pilsētas vietās), 23. decembrī pēc NBKN iniciatīvas notiks pasākums “Svētku zaļais luksofors”, kura laikā, degot zaļajai gaismai krustojumos, pilsētas jaunieši rīkos zibpriekšnesumus. Atbalstīsim jauniešus!

Ziemassvētkos neiztikt bez koša, spilgta ķekatnieku gājiena ar dziesmām un bungu pavadījumā. Gaidiet Rēzeknes amatiermākslas kolektīvus pilsētas ielās 26. decembrī.

Vērienīgu svētku programmu rēzekniešiem ir sagatavojusi arī Latgales vēstniecība GORS. Decembrī aicina apmeklēt vienu no spilgtākajiem akadēmiskās mūzikas pasākumiem – Egila Zariņa jubilejas koncertu “LNSO un Rahmaņinova “Aļeko””. Nav piemirsts arī par īpašiem koncertiem bērniem. Svētku gaidās var arī nogaršot kafejnīcas ZĪDS gardumus, kā arī apmeklēt latviešu un ārzemju filmu seansus.

Jāpiebilst, ka jau tagad laukumā no upes puses visiem interesentiem pieejams neparasts fotostūrītis. GORS sadarbībā ar kafejnīcu “ZĪDS” prot uzburt ko skaistu no ierastām lietām.

Patīkamu pirmssvētku laiku!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?