Gaidot Ziemassvētkus, Latgales Kultūrvēstures muzejā ir apskatāma Ziemassvētku apsveikumu un rotājumu izstāde “Gaišus svētkus!” no muzeja krājuma. Izstādes eksponātu vidū arī muzeja draugu atvēlētie priekšmeti, kas atklāj gada visgaidītāko svētku noskaņas vairāk kā gadsimtu ilgā laika periodā.

20. gs. sākums pārstāvēts ar pasta atklātnēm un romantiskām apsveikuma kartiņām, bet pēdējo 60 gadu Jaungada un Ziemassvētku rotājumi mijas ar tik ļoti populārajām atklātnēm un apsveikuma kartiņām, kas vēl nesenā pagātnē katrā ģimenē tika īpaši piemeklētas, aizpildītas un nestas uz pasta nodaļu nosūtīšanai radiem un draugiem.

Padomju laika Jaungada eglīšu rotājumi sākot no 20. gs. otrās puses līdz pat 90. gadiem iepriecina ar stikla pūtēju un dekoratoru izdomu, izgatavojot visdažādāko formu rotājumus, kas attēlo gan pasaku varoņus, gan meža iemītniekus, gan savijas pavisam teiksmainās un neatminamās aprisēs. Garās lāstekas, Aladins, Sniegavīrs, Rūķītis, Lapsiņa, krāšņi izrotātās bumbas, čiekuri, vabolītes un vardītes pārsteidz ar krāsu daudzveidību un spožumu. Mākslīgā plastmasas eglīte, kas izgatavota Ukrainā 1969. gadā, iepriecina ar zaļo toni, kas ļoti atgādina īstās meža skaistules zaļumu.

Ziemassvētku apsveikumu un rotājumu izstādi papildina mākslinieka Jura Gaigala ziemas noskaņu gleznas ar sniegotām Rēzeknes pilsētas ieliņām, meža un lauku ainavām, kas atrodas muzeja mākslas kolekcijā.

Eglīšu gaismas virtenes, folija “lietutiņi”, kā arī Salatēta ar Sniegbaltītes figūras pacietīgi gaida savus apbrīnotājus, kā kādreiz iepriecinot savus bijušos īpašniekus.

Lai visiem gaiši svētki!

Izstāde būs skatāma līdz 8. janvārim.

Informāciju sagatavoja Inese Dundure, Latgales Kultūrvēstures muzeja Mākslas Nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?