Tuvojas Ziemassvētku laiks, kad mums katram būs vēlme tikties ar saviem mīļajiem, būt kopā un svinēt svētkus. Taču atcerēsimies, ka diemžēl Covid-19 nav ne brīvdienu, ne svētku. Pie tam Latvijā sāk “uzņemt apgriezienus” jaunais Covid-19 omikrona paveids.

Ļoti svarīgi šajā laikā saglabāt mieru, cilvēcību vienam pret otru, rūpēties par savu un ģimenes locekļu emocionālo un fizisko veselību, pēc iespējas ievērojot epidemiologu ieteikumus un norādījumus.

Tomēr vienīgais reālais veids, kā pasargāt sevi un līdzcilvēkus no smagas saslimšanas un ierobežot vīrusa izplatību, joprojām ir vakcinācija.

Rēzeknē vakcinācijas aptvere oktobrī vēl bija kritiski zema. Vakcinācijas tempam strauji pieaugot, novembra beigās vakcināciju bija pabeiguši 56,43% iedzīvotāju, bet vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 62% iedzīvotāju. Salīdzinājumā visā valstī no kopējās iedzīvotāju populācijas vakcināciju ar vismaz vienu vakcīnu bija uzsākuši 67,95%, pabeiguši – 64,21% iedzīvotāju. Tādēļ aicinām visus rēzekniešus, īpaši seniorus, kuri vēl nav vakcinējušies, pagūt to izdarīt līdz gaidāmajām svētku brīvdienām!

Šobrīd jebkuram iedzīvotājam no 18 gadu vecuma ir pieejama arī balstvakcīna. Ar “AstraZenecu” vakcinētie poti varēs saņemt, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši pieci mēneši. Savukārt “Janssen” gadījumā atkārtota vakcinācija jāveic pēc astoņām nedēļām. Ja vakcinācija veikta ar “Pfizer”/”BioNTech” un “Moderna”, tad balstvakcināciju var saņemt, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši seši mēneši.

Kur vakcinēties?

Rēzeknē pieejami divi Vakcinācijas pret Covid-19 punkti. Viens no tiem atrodas Rēzeknes slimnīcas Ambulatorās nodaļas (poliklīnikas) ēkā (18. novembra ielā 41), otrs – SIA “Rēzeknes namsaimnieks” ēkā (Atbrīvošanas alejā 106).

Tāpat Rēzeknē šobrīd notiek aktīva izbraukuma vakcinācija.

Vakcīnbusa grafiks

Vakcinācija notiek dzīvās rindas kārtībā.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Kā pieteikties?

Iedzīvotāji, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, var pieteikties savai vakcīnai:

  • tīmekļvietnē www.manavakcina.lv;
  • pa tālruni 8989, t.sk. gadījumos, ja nepieciešama personas vakcinācija mājās, jo persona medicīnisku iemeslu dēl nevar ilgstoši atstāt savu dzīves vietu;
  • sazinoties ar  savu ģimenes ārstu.

Kā saņemt Covid-19 sertifikātu?

Noteikumi paredz, ka sadarbspējīgu sertifikātu pieprasa, sagatavo un izsniedz elektroniski vai papīra formātā.

Elektroniski sertifikātu var saņemt un lejupielādēt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv, izmantojot kādu no Latvijas valsts portāla www.latvija.lv piedāvātajiem autentifikācijas veidiem.

Digitālo Covid-19 sertifikātu var saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri nelieto viedierīces, internetu vai nevar pieslēgties tīmekļvietnei www.covid19sertifikats.lv ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem (internetbanku, eID u. c.).

Vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu papīra formātā var pieprasīt un saņemt:

  • ārstniecības iestādē, kas veica vakcināciju vai Covid-19 testu, vai jebkurā citā ārstniecības iestādē;
  • vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā vai pašvaldības klientu apkalpošanas struktūrvienībā.

Lai pieteiktos sertifikāta saņemšanai papīra formātā pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centrā Rēzeknē, zvaniet uz tālr. 646 07609. Jāņem vērā, ka sertifikāta izsniegšana notiek pēc iepriekšēja pieraksta, rindas kārtībā. Šobrīd ir izveidojusies gara rinda un pierakstīties uz decembri vairs nav iespējams. Tāpēc, ja sertifikāts ir steidzami nepieciešams, ieteicams rast iespēju izdrukāt sertifikātu pašiem vai griezieties pie sava ģimenes ārsta.

Ja jums ir medicīniska rakstura jautājumi par vakcīnām, lūgums ar tiem vērsties pie ģimenes ārsta. Ja ir jautājumi par vakcinācijas punktu darba laiku, vakcīnbusa atrašanās vietu, vakcīnu pieejamību un sertifikātu darbības sākumu, zvaniet uz tālr. 646 07675 vai 646 07686.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?