Lāstekas

Ziema šogad iestājās strauji, pārsteidzot mūs ar lielu sniega daudzumu un salu. Vieniem tas atnesa prieku, jo beidzot var likt lietā ragaviņas un slēpes, citiem – rūpes par ceļu, ietvju tīrīšanu un lāstekām pie namu jumtiem, kas apdraud garāmgājējus un pie mājām novietotās automašīnas.

Tamdēļ, kā katru gadu, kļūst aktuāls jautājums par īpašumam piegulošās teritorijas sakopšanu un pienācīgu ēku uzturēšanu mūsu pilsētā.

Atgādinām, ka par sabiedriskās izmantošanas trotuāru uzturēšanu un uzkopšanu īpašumam piegulošajās teritorijās laikā no 1. novembra līdz 31. martam ir atbildīga pašvaldība, bet par sniega un lāsteku novākšanu no savu māju jumtiem atbild to īpašnieki.

Pašvaldības saistošo noteikumu “Rēzeknes pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi” II nodaļas 5. punkts nosaka: “Nav pieļaujams, lai uz ēku jumtiem krājas lāstekas un sniegs, kas apdraud cilvēku dzīvību, veselību vai mantu. Šādos gadījumos nekavējoties jānorobežo bīstamā teritorija, lāstekas un sniegu no jumtiem jānovāc, nepieciešamības gadījumā jāveic pasākumi sniega un lāsteku novākšanai no brauktuves un ietvēm.” Par šo noteikumu paredzēto prasību neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 70 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no 20 līdz 280 naudas soda vienībām.

Pašvaldības saistošo noteikumu izpildei seko Administratīvā inspekcija, kas regulāri rīko reidus, tostarp arī pārbaudot māju jumtus, fiksējot lāstekas vai sniega cepures uz jumtiem, kas var kļūt bīstamas.

Kā pastāstīja Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, šogad ir veikts liels preventīvais darbs, laicīgi informējot un brīdinot māju īpašniekus un apsaimniekotājus, lai pirms atkušņa iestāšanās, māju jumti tiktu atbrīvoti no lāstekām. Vispirms tiek ieteikts bīstamo teritoriju norobežot ar speciālu lenti, kā tas ir rakstīts noteikumos, lai cilvēki zinātu par iespējami bīstamo trotuāra posmu. “Mēs lieliski saprotam, ka dažu jumtu konstrukcijas dēļ lāstekas ziemā tur ir praktiski vienmēr. Otrkārt, lai novāktu lāstekas vai sniegu no divstāvu mājas, reizēm ir nepieciešams speciāls aprīkojums, vai pat speciāla tehnika. Tomēr, brīdināts – tātad bruņots, un cilvēkus jābrīdina par briesmām, pat ja viņi neskatās augšup,” uzsvēra Administratīvās inspekcijas vadītājs.

2021. gada decembrī, sazinoties ar nekustamo īpašumu īpašniekiem un apsaimniekotājiem, Administratīvā inspekcijas darbinieki izteica 28 mutiskus aizrādījumus lāsteku novākšanai no jumtiem, kur tas apdraud cilvēku dzīvību, veselību vai mantu.

Būsim atbildīgi un saprātīgi, uzturot savus privātīpašumus pienācīgā kārtībā, lai neapdraudētu līdzcilvēkus!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?