Promenāde. Ziemassvētku rotājumi

Šķiet, Ziemassvētkus un Jauno gadu šoziem gaidām vairāk nekā citus gadus, jo esam noilgojušies pēc kaut kā skaista un tīra. Lai šo gaidīšanas laiku padarītu patiešām gaišu un priecīgu, lai uzburtu svētku noskaņu, neatkarīgi no laikapstākļiem, decembrī Rēzekne tiek ietērpta spožā svētku rotā, ko izbaudīt var katrs pilsētas iedzīvotājs vai tās viesis.

Pēcpusdienās dažādās vietās pilsētā iemirdzas gaismu dekorācijas – gan mums jau pazīstamās no iepriekšējiem gadiem, gan pilnīgi jaunas. Vēlamies aicināt pilsētas iedzīvotājus un viesus līdz ar tumsas iestāšanos doties aizraujošā pastaigā Rēzeknes ielās un parkos, lai izbaudītu krāšņos rotājumus, spožās gaismiņu virtenes un gaismas instalācijas!

Svarīgākais svētku simbols – lielā pilsētas egle un citi svētku elementi – Ziemassvētku vecīša namiņš, mirdzošas dāvanas, sniegavīrs, ar lampiņu virtenēm izrotāti koka namiņi, tāpat kā katru gadu, priecē mazus un lielus apmeklētājus Festivāla parkā.

Pie Latgales vēstniecības GORS uzmirdzējis pārsteidzošs spoguļegļu gaismas mežs un namiņš, kur mazie un lielie rūķi svētku gaidās varēs uzspēlēt klavieres un nofotografēties.

Dodoties no GORA pa gājēju promenādi, skvērā pie Baptistu draudzes nama, ieraudzīsiet šā gada jaunumu – īstus gaismas tuneļus, kuriem var iziet cauri un nofotografēties. Līdzīgi gaismas objekti, krāsaini gaismas tuneļi atrodami arī tālāk, pa promenādi gar Rēzeknes upi tuvojoties Dārzu ielai.

Rēzeknes tūrisma informācijas centrs (Krasta ielā 31, pie ARPC “Zeimuļs”) šogad īpaši sagatavojies svētkiem un izrotāts kā liela Ziemassvētku vecīša atstāta dāvana. Turpat netālu, uz Rēzeknes upes pusi redzami arī bērnu iemīļotie gaismas eņģelīši.

Jāatzīmē, ka pirmo reizi ar krāsainu spuldzīšu virtenēm ir izrotāti parka koki aiz Rēzeknes Vissvētākās Dievmātes Piedzimšanas pareizticīgo baznīcas (pie Rēzeknes 2. vidusskolas).

Visspožāk svētkiem saposta, protams, ir visa pilsētas galvenā iela – Atbrīvošanas aleja un tās apkaime, sākot no centra līdz pat Ziemeļu rajonam.

Laukumiņos pie Rēzeknes teātra “Joriks” un Latgales Kultūrvēstures muzeja rotājas ar lampiņu virtenēm izgreznotas svētku eglītes.

Ļoti pamanāms un iemīļots jaunums ir krāsainie lietussardziņi, kas izvietoti kokos Atbrīvošanas alejas un 18. novembra ielas krustojumā.

Tāpat Ziemeļu rajonā laukumiņā pretī degvielas uzpildes stacijai “Circle K” vizuļo neparastas eglītes un nedaudz uz priekšu (DUS “Viada”) sastopama sniegavīru ģimene.

Jāpiebilst, ka koki ar gaismiņu virtenēm ir ieguvuši lielu popularitāti, un ar katru gadu to skaits tiek palielināts.

Kā īpašs notikums jāatzīmē, ka no 22. līdz 26. decembrim gājēju promenādē, ceļā no tilta pāri Rēzeknes upei uz jauno vides objektu “Ūdens pods”, būs apskatāma Audiovizuāla lāzerperformance, kas priecēs Rēzeknes pilsētas iedzīvotājus ar gaismu projekcijām un muzikālu pavadījumu svētku noskaņās.

Rēzeknes domes Pilsētvides un Attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs stāsta, ka pilsētu sāka rotāt novembra beigās, un dekorēšanas darbi šobrīd jau ir noslēgušies. To nespēja aizkavēt pat skarbie laikapstākļi decembra pirmajā pusē. Pārsvarā šogad pilsētā izvietoti rotājumi no iepriekšējiem gadiem, tomēr ir arī daži jauni rotājumi un vides objekti. Runājot par izmaksām, pilsētas rotājumu uzstādīšanas, uzturēšanas un demontāžas darbiem pašvaldības budžetā paredzēti 12 000 eiro, tāda pati summa atvēlēta arī pilsētas egles un pārējo svētku elementu Festivāla parkā uzstādīšanai, apkalpošanai un demontāžai.

Pilsētas rotājumi būs apskatāmi līdz nākamā gada 15. janvārim. Lai top svētki!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?