Iedzīvotāju centrs. Domes foajē

Kā jau zināms, šobrīd sertifikāti par vakcināciju vai par Covid-19 pārslimošanu ir nepieciešami daudzās dzīves sfērās, lai strādātu, apmeklētu veikalus, izmantotu pakalpojumus un pat lai veiktu izmeklējumus slimnīcā. Daudziem, it īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem, kas neizmanto internetbanku, vienīgā izeja šajā situācijā ir saņemt sertifikātu papīra formātā.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, saņemt sertifikātu par vakcinēšanu vai pārslimošanu var medicīnas iestādēs vai pašvaldības klientu apkalpošanas centros. Slimnīcās un poliklīnikā sertifikātus nedrukā, un pat ne visi ģimenes ārsti Rēzeknē piedāvā šo pakalpojumu saviem pacientiem. Rēzeknes valstspilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrs rindas kārtībā pieraksta visus interesentus, lai izdrukātu sertifikātu papīra formātā, bet pēdējo nedēļu laikā iedzīvotāji saskaras ar to, ka viņiem savu pierakstu nāksies gaidīt vairākas nedēļas.

Domes Iedzīvotāju apkalpošanas centra speciālisti pieraksta rindā un izdrukā sertifikātus visiem bez izņēmuma, kas pie viņiem vēršas, nejautājot pierakstu un nedalot pilsētas un novada iedzīvotājos. Līdz ar to, ja novada pašvaldība izrādītu pretimnākšanu saviem iedzīvotājiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ ērtāk ir atbraukt uz Rēzekni pēc sertifikāta, nevis uz apvienoto pagasta pārvaldi, un organizētu sertifikātu izdrukāšanu savā pašvaldības ēkā, tad tas būtu ērtāk vispirms jau pašiem novada iedzīvotājiem. Tikmēr valstspilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrs turpinās pierakstīt uz sertifikāta izdrukāšanu visus cilvēkus, neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas.

Jāpiebilst, ka, neskatoties uz to, ka valstspilsētu un novadu plānots apvienot tikai 2029. gadā, valstspilsētas pašvaldība jau tagad daudzās jomās izrāda pretimnākšanu novada iedzīvotājiem, sniedzot sabiedriskā transporta, izglītības, interešu izglītības un daudzus citus pakalpojumus.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?