Līdz ar straujo ziemas iestāšanos un lielo sniega daudzumu decembra sākumā un jauno aukstuma vilni un sniegu, ko sinoptiķi prognozē uz Ziemassvētkiem, ir kļuvis aktuāls jautājums par sniega un lāsteku tīrīšanu uz māju jumtiem.

Tāpēc Valsts darba inspekcija aicina pastiprinātu uzmanību pievērst drošības jautājumiem sniega tīrīšanas darbos.

Sniega un lāsteku tīrīšana uz māju jumtiem ir saistīta ar paaugstinātu bīstamību. Pirms darbu uzsākšanas darba devējam jānovērtē darba vides riski un jānosaka pasākumi šī riska mazināšanai, novēršanai. Lai sniega tīrīšanu no jumta varētu veikt droši, ir nepieciešams specializēts aprīkojums un īpašas iemaņas. Nav pieļaujama paštaisītu ierīču un aprīkojuma lietošana, jo tā darbiniekus nepasargās no nelaimes.

Izmantojot pretkritiena sistēmas, īpaša uzmanība jāpievērš to stiprinājumiem uz jumta. Pretkritiena sistēmas konstruētas ar mērķi pasargāt cilvēku kritiena gadījumā, un paredzēts tās lietot visās darba vietās, kur pastāv kritiena risks no augstuma. Vēlamies uzsvērt, ka nodarbinātajiem, kuri strādā sniega tīrīšanā no jumta, jābūt īpaši apmācītiem lietot individuālos aizsardzības līdzekļus. Darbinieki jānodrošina ar apaviem ar neslīdošu zoli, aizsargķiveri un atbilstošu apģērbu ķermeņa aizsardzībai.
Ieteicams darbus uz jumta neveikt vienam cilvēkam, bet nodrošināt arī otra darbinieka atrašanos lejā, kā arī rast iespēju tiem sazināties ar rācijām vai mobilajiem telefoniem. Otram cilvēkam, kurš atrodas lejā, jāregulē gājēju plūsma, lai no jumta krītošais sniegs netraumētu gājējus. Tāpat bīstamajai zonai jābūt norobežotai.

Jāņem vērā, ka neatbilstošos laikapstākļos – spēcīgas snigšanas, puteņa, vai stipra vēja laikā šādi darbi nebūtu jāveic.

Ir novērots, ka lielā darba apjoma dēļ, šie darbi tiek veikti arī diennakts tumšajā laikā. Šādos gadījumos uz jumta jānodrošina piemērots apgaismojums.
Tāpat darba devējiem ir jānovērtē sētnieku darba apjomi. Garās darba stundas un smagā sniega tīrīšana rada fiziskas pārslodzes, kā rezultātā var rasties akūtas veselības problēmas.

Skaidrojošais materiāls par darbu augstumā

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?