Pirmo reizi, ar Gētes Institūta Rīgā atbalstu, norisinās starptautisks simulācijas spēļu konkurss skolēniem “Klimatneitrāla pilsēta”. No Latvijas konkursā piedalās divas skolas – Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija un Rīgas Angļu ģimnāzija.

Pilotprojekts, kas novembrī un decembrī vienlaicīgi norisinās Baltijas valstīs, Čehijā un Krievijā, aicina skolēnus domāt un diskutēt par klimata pārmaiņām. Līdztekus tam, simulācijas spēles metode paredz, ka ikviens tās dalībnieks iejūtas kādā lomā (piemēram, pilsētas administrācijas vadītājs), kas aicina izvēlēties konkrētu stratēģiju. Tādējādi skolēniem ir iespēja izmēģināt, ko nozīmē lēmumu pieņemšanas process, informēja projekta “Planspiel Wettbewerb” koordinatore Latvijā Rozīte Katrīna Spīča.

Katrs skolēns darbosies komisijā, kura izstrādā priekšlikumu, kā līdz 2030. gadam iespējams uz pusi samazināt pilsētas CO2 emisijas. Simulācijas spēles būtība ir reāls vai fiktīvs uzdevums. Dalībnieki no dažādiem aspektiem aplūko tēmas centrālos jautājumus un uzzina, cik sarežģīti un vienlaikus svarīgi ir ņemt vērā dažādas intereses un izstrādāt kompromisus.

“Mēs piedalāmies simulācijas spēļu konkursā, lai skolēni varētu veidot savas sociālās prasmes, uzlabot digitālās prasmes un attīstīt argumentācijas prasmes,” uzsver Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Ginta Lubgāne.

Konkurss norit latviešu valodā, taču tā dalībniekiem noslēguma prezentācijas ir jāveido vācu valodā. Tādējādi Gētes Institūts Rīgā cer motivēt vācu valodas apguvei arī tos skolēnus, kuri atrodas valodas apguves ceļa sākumā. Skola, kura konkursā plūks uzvaras laurus, iegūs vērtīgas balvas visai skolai.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?