Latgales kongresa 100gades laukums no augšas

Latgales kongress notiks 2022. gada 27.-29. aprīlī Latgales vēstniecībā GORS un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Kongresa tēma – Latgaliskums Eiropā: no valodas līdz ekonomikai. Referātus dalībai kongresā var pieteikt līdz 2022. gada 31. janvārim, bet delegātiem un klausītājiem jāpiesakās līdz 2022. gada 10. februārim, elektroniski aizpildot pieteikšanās anketu mājaslapā https://latgolyskongress.lv/.

Kongresā ar referātiem aicināti piedalīties pētnieki, politiķi un dažādu jomu praktiķi, kā arī valsts institūciju un iestāžu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Ņemot vērā starpdisciplināro pētījumu pieaugumu un nozīmīgumu arī Latgales problēmu risināšanā, kongresa rīkotāji gaida pieteikumus, kas respektē mūsdienu zinātnes attīstības tendences un padziļina iedzīvotāju informētību un sapratni humanitārajās (valodas, kultūrvēstures, folkloristikas, literatūrzinātnes), sociālajās (reģionālā ekonomika, demogrāfija, uzņēmējdarbība, likumdošana, drošības jautājumi u. c.) un inženierzinātnēs (vides, informācijas tehnoloģijas, būvniecība u. c.). Piesakot tēmas un izstrādājot tēzes kongresam, pārdomājiet un novērtējiet sava piedāvājuma aktualitāti konkrētas nozares, tāpat Latgales un latgaliskā attīstības kontekstā Latvijas un Eiropas kultūras, izglītības, tautsaimniecības telpā. Organizētāji aicina aktīvi iesaistīties mērķtiecīgu priekšlikumu izstrādē reģiona attīstības kāpināšanai.

2022. gada Latgales kongress notiks vairākās sekcijās, kur piedalīsies gan kongresa delegāti un kongresa dalībnieki, gan arī aicinātie viesi. Kongresa delegāti pārstāvēs gan Latgales iedzīvotājus, proporcionāli iedzīvotāju skaitam noteiktā pašvaldībā, gan pašvaldības, baznīcu, nevalstiskās organizācijas, kas aktīvi darbojas Latgalē, izglītības iestādes, uzņēmējus, latgaliešus no citām vēsturiskajām zemēm, kā arī ārpus Latvijas dzīvojošos latgaliešus.

Iecerēts, ka Latgales attīstībai aktuāli zinātniskie priekšlasījumi mīsies ar strīdīgu jautājumu publisku apspriešanu, lai kongresa gaitā izstrādātu un apspriestu rezolūcijas pamatpunktus un kongresu noslēgtu ar konkrētiem priekšlikumiem tautsaimniecības, drošības, kultūras, izglītības, valodas un plašsaziņas līdzekļu politikas attīstībai.

Plašāka informācija https://latgolyskongress.lv/.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?