Šoruden Rēzeknes valstspilsētas dome vērsās pie iedzīvotājiem ar jautājumu, kur pilsētā, viņuprāt, būtu jāizvieto soli un atkritumu urnas. Tika saņemts daudz dažādu priekšlikumu, ko var nosacīti sadalīt trīs kategorijās: ko var paspēt izdarīt šogad; jāiekļauj darbu plānā 2022. gadam; noteiktu iemeslu dēļ īstenot neizdosies. Ir laiks apkopot šīgada rezultātus.

Par spīti mainīgiem laikapstākļiem Pilsētvides un attīstības pārvalde Georgija Orlova vadībā spēja realizēt visu, kas bija ieplānots šim gadam. Piemēram, ziemeļu mikrorajonā Maskavas ielā pie veikala “Citro” (iepriekš zināms kā “Magone”) tagad ir kur apsēsties, – uzstādīts sols. Izvietot solu tieši pie veikala neizdevās, jo teritorija pieder privātīpašniekam. Iedzīvotāji sūdzējās, ka solu trūkst arī Kosmonautu ielā, tāpēc pie jaunās pareizticīgo baznīcas uzstādīja uzreiz divus solus un atkritumu urnu. Izpildīts arī lūgums izvietot solu un urnu pie ēkas Dārzu ielā 7A, blakus Dārzu un Brāļu Skrindu ielas krustojumam. Vienā no pieteikumiem tika lūgts uzstādīt atkritumu urnas posmā no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas līdz veikalam “Maxima” Pulkveža Brieža ielā 26. Izpildot šo lūgumu, Pilsētvides un attīstības pārvaldes speciālisti nolēma uzstādīt ne tikai urnu, bet arī solu pie Rēzeknes 2. vidusskolas sporta zāles (jeb “zilās zāles”). Izskanēja arī pamatots lūgums aprīkot autobusu pieturu Saules ielā, jo cilvēkiem, gaidot autobusu, bija jāsēž uz sveša mūra nožogojuma. 2021. gadā tas tika izdarīts – pieturā nu ir jauns sols.

Īsumā atgādinām par plāniem 2022. gadam, kas pārsvarā attiecas uz autobusu pieturām. Pilsētvides un attīstības pārvalde plāno sakārtot visas pieturas Dārzu ielā, proti, ieklāt bruģi, izvietot solus un atkritumu urnas. Ziemeļu mikrorajonā un Vipingā sabiedriskā transporta pieturās, kurās uz saskaņā ar projektu uzstādītiem metāla soliem būs jāuzliek koksnes pārklājums. Nākamgad, pabeidzot Stacijas ielas remontu, sols un urna parādīsies arī autobusu pieturā pie veikala “Beta”. Viens no saņemtajiem pieteikumiem lika pārvaldes speciālistiem apsvērt iespēju pārvietot Latgales ielā 91 uzstādītos solus tuvāk pilsētas tirgum, kur tie būs pieprasītāki.

Kopumā, reaģējot uz iedzīvotāju lūgumiem, Pilsētvides un attīstības pārvalde plāno iepirkt jaunus solus un atkritumu urnas, lai uzstādītu tos dažādās vietās Rēzeknē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?