Kovšu ezers

Noslēgumam tuvojas smagais 2021. gads un ir īstais laiks apkopot tā rezultātus. Šogad uzzinājām, ka būsim spiesti sadzīvot ar vīrusu vēl ilgi, ka vakcinācija ir vienlaicīgi gan labums, gan ļaunums, ka varas pārstāvji var būt dāsni un labvēlīgi (un to ietekmē gaidāmās vēlēšanas), ka var nestrādāt, saņemot atalgojumu, ka ziema var būt sniegota un barga, bet vasara – svelmaina, ka sākam pievērst uzmanību savai veselībai tikai tad, kad saslimstam, un ka tas nav pareizi!

Šo gadu atcerēšos kā pretrunīgu. Investīcijas pilsētas infrastruktūrā sasniedza rekordlielus apjomus – 15 milj. eiro. Taču pandēmijas dēļ nopietni saruka gan iedzīvotāju ienākumi, gan pašvaldības budžeta ieņēmumi. Paradoksam ir savs skaidrojums – esam sākuši aktīvi izmantot valsts dotācijas, agresīvāk rīkoties ES struktūrfondu programmu konkursos un ņemt aizņēmumus. Labās rokās pārdoti pilsētas zemesgabali kopsummā par 1,5 milj. eiro. Labās rokās, jo zemes pārdošana veicinājusi jaunas, vērā ņemamas investīcijas Rēzeknē (jaunas rūpnīcas un gaidāmā veikala “Depo” izbūve). Visu gadu aktīvi turpinājām iesākto ceļu uz pilsētas investīciju potenciāla palielināšanu. Norisinājās pārrunas ar uzņēmējiem, tika likti pamati topošajām rūpniecības zonām, kas drīzumā parādīsies Noliktavu un Rīgas ielā. Tiks paplašināta industriālā teritorija Viļakas ielā, kas radīs vairākus simtus labi apmaksātu darbavietu.

Jaunu darbavietu izveidei tūrisma jomā bija veltīti vairāki šogad pabeigti projekti, kuriem ir dubults mērķis. Krasta ielas promenāde, labiekārtotā Kovšu ezera teritorija, Ziemeļu mikrorajona kultūras un atpūtas parks – visi šie objekti ir vērtīgi ne vien tūristiem, bet arī pilsētas iedzīvotājiem. Dzīvot skaistā, zaļā pilsētā ir krietni patīkamāk! Pateicos Rēzeknes jauniešiem un citiem aktīvistiem, kuri regulāri piedalījās pilsētas apzaļumošanas un sakārtošanas akcijās. Šogad aktīvi turpinājās arī Kovšu ezera rekreācijas kompleksa celtniecība. Šis projekts būs pagrieziena punkts tūrisma nozarē mūsu pilsētā, tas nodrošinās Rēzeknei Latgales tūrisma centra nosaukumu.

Visu gadu turpinājās ielu rekonstrukcija. Beidzot tika uzsākti darbi Rīgas ielā, kurai sociālajos tīklos veltīts rekorddaudz ierakstu un publikāciju. Nākamgad varēsim braukt pa jaunu asfalta segumu. Tiesa, sadarbībā ar AS “Sadales Tīkls” būs jāpadomā, kā lai noņem elektrības stabus noteiktos ielas posmos, kur nepietiek vietas pilnvērtīgam veloceliņam. Savi sarežģījumi būs arī Stacijas ielas rekonstrukcijā. Saeima apstiprināja dotāciju projekta realizācijai 955 tūkst. eiro apmērā, bet pagaidām ar to nepietiek, lai varētu teikt, ka finansējuma problēma ir atrisināta. Galvenais, ka Stacijas ielas rekonstrukcija dos startu jaunām investīcijām šajās teritorijās, un to mēs redzēsim jau nākamgad.

2021. gadā tika noslēgti līgumi un uzsākti darbi Pulkveža Brieža, Kooperatīva un Atmodas ielā. Sakārtoti atsevišķi posmi Baznīcas un Kosmonautu ielā. Parādījās jauni objekti izglītībai un sportam. Nosiltināta Pareizticīgo kultūras un izglītības centra ēka Rancāna ielā, ekspluatācijā nodota jauna dienesta viesnīca Surmoņina namā (tagad tas ir vēl viens iemesls rēzekniešiem būt lepniem par savu pilsētu). Ar nopietnu Latvijas Futbola federācijas atbalstu pie 5. vidusskolas uzstādīta piepūšamā futbola halle. Uzsākta rekonstrukcija sporta zālē “Celtnieks” – Izglītības ministrijas mantojumā, kas ilgus gadus bija atstāts novārtā.

Tātad par spīti būtiskam pilsētas budžeta ieņēmumu daļas samazinājumam 2021. gads, manuprāt, bija veiksmīgs! Tas ir rēzekniešu un valstspilsētas domes struktūrvienību draudzīgo kolektīvu nopelns. Liels paldies visiem, kuri šogad aktīvi iesaistījās pilsētas attīstībā!

Sūtu rēzekniešiem siltākos un jaukākos novēlējumus, kā arī gaišas domas! Laimīgu Jauno gadu!

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?