Vai esat pamanījuši pirmssvētku pārmaiņas pilsētā? Jaunus rotājumus un instalācijas… Ja atbilde ir pozitīva, tas nozīmē, ka vismaz reizi esat gājuši ārā šīs ziemas bargajos laikapstākļos. Vēl daudzi noteikti pamanīja, ka paši cilvēki sākuši aktīvāk iesaistīties svētku gaisotnes veidošanā sev un apkārtējiem. Viens no piemēriem ir akcija “Ziemassvētku vilciens”, ko iniciēja talantīgu jauniešu grupa ar pilsētas uzņēmēju atbalstu un kas izvērtās par pilsētas mēroga Ziemassvētku zibakciju.

22. decembrī rēzeknieši un pilsētas viesi varēja vērot, kā pa ielām skrēja jautri Ziemassvētku vecīši, kuri radīja svētku noskaņu. Akciju izsludināja Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams sadarbībā ar Liānu Čerņecovu (SIA “Poligrāfserviss”), kura organizē Ziemassvētku vecīšu skrējienu jau vairākus gadus. Šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ skrējiens norisinājās attālinātā formātā – dalībnieki skrēja individuāli vai nelielās komandās, patstāvīgi izvēloties maršrutu sev pa spēkam. Vakara beigās sociālajā tīklā Facebook bija pilns ar dalībnieku iesūtītām bildēm. Visi, kuri iesaistījās akcijā, varēja savā ziņā iejusties burvja lomā un dāvāt svētkus sev un pārējiem pilsētas iedzīvotājiem. Visi skrējiena dalībnieki var atnākt uz Nacionālo biedrību kultūras namu pēc medaļām!

23. decembrī no paša rīta Nacionālo biedrību kultūras nams un organizācijas “Art Market” jaunie brīvprātīgā darba veicēji izgāja pilsētas ielās, lai uzburtu pirmssvētku gaisotni un sveiktu visus gaidāmajos svētkos. No plkst. 10.00 pilsētā varēja satikt pasaku tēlus: Lāci (Valentīns (“ValMak”)), kuram līdzi vienmēr ir kamera, kā arī viņa draugus – Zaķi (Darja) un Tīģeri (Diāna). Viņi atveda uz Rēzekni sešus Ziemassvētku vecīšus (Aleksandrs, Ņikita, Ivans, Kirils, Vasilijs un Kristiāns) un Sniegbaltīti (Oksana), kuru uzdevums bija pilsētas iedzīvotāju grūtsirdību un skumjas pārvērst priekā.

Ziemassvētku vecīši pasniedza rēzekniešiem miniatūras dāvanas, uzlaboja garastāvokli ar dziesmām un labiem vārdiem, priecēja autobraucējus, kuri agrā, aukstā rītā brauca uz darbu, kā arī iegriezās kultūras iestādēs – Centrālajā bibliotēkā, Tūrisma informācijas centrā, Kultūras namā, Latgales Kultūrvēstures muzejā, pašvaldības aģentūrā “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”. Savukārt plkst. 15.00 dzelzceļa stacijā “Rēzekne II” mūsu skatuves mākslinieki pavadīja ceļā visus, kuri šajos Ziemassvētkos brauca ciemos pie saviem draugiem un radiem. Paspēja uztaisīt bildes ar maziem un pieaugušiem pasažieriem un pat ar pavadoņiem. Ar moto “Laimīgu ceļu un priecīgus svētkus!” vilciens aizbrauca uz Rīgu.

Paldies visiem, kuri smaidīja mums pretī, signalizēja no automašīnām un lūdza uztaisīt bildi! Jūs dāvājāt mums neaizmirstamas emocijas! Sapratām acīm redzamo – pozitīvas emocijas ir enerģijas lādiņš, kas šajā laikā ir tik ļoti nepieciešams katram!

Svetlana Semeņaka, Nacionālo biedrību kultūras nama direktore

Nacionālo biedrību kultūras nams pateicas visām komandām, kas piedalījās akcijā “Ziemassvētku vilciens”! No dalībniekiem ir izraudzītas 3 radošākās komandas (“Prīka dzierksts”, “Seniori Optimisti” un “Santas klejotāji”) un akcijas “Ziemassvētku vilciens” uzvarētājkomanda “Jautrā ģimenīte”). Pēc balvām var atnākt uz Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namu (Atbrīvošanas alejā 97).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?