Ledus upē

Iestājoties aukstam laikam, uz ūdenstilpnēm veidojas ledus kārta. Tas ir liels vilinājums makšķerniekiem un ziemas prieku baudītājiem doties uz ledus.

Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, atkušņus, kas gaidāmi janvārī, Rēzeknes pašvaldība vēlas brīdināt un atgādināt pilsētas iedzīvotājiem par drošības noteikumu ievērošanu uz ledus, aicinot būt piesardzīgiem.

Administratīvā inspekcija, sasakņojot ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), apkārt Kovšu ezeram, kas ir iecienīta atpūtas vieta rēzekniešiem kā vasarā, tā ziemā, ir izvietojusi informatīvās zīmes, lai cilvēki izvērtētu riskus, pirms doties uz ledus.

Ziemas sākumā ledus ir pārāk plāns, lai uz tā atrastos, savukārt ziemā, atkušņa laikā ledus pie krasta paliek plānāks un var ielūzt, kā arī pavasarī, ilgstoši iestājoties siltam laikam, var rasties situācijas, kad atrašanās uz ledus ir bīstama un attiecīgi – aizliegta.

Jāatceras, ka sniega sega uz ledus nereti rada mānīgu priekšstatu par ledus izturību un drošumu. Tāpat ledus kārta uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, vienmēr būs vietas, kur ledus ir plānāks (pie krastiem, kas aizauguši ar niedrēm, kanalizācijas, strautu ieteku vietās, zemledus makšķernieku iecienītās vietās u.c.).  Līdz ar to ir aplami domāt, ka vienā ūdenstilpnes vietā izmērot ledus biezumu, citā vietā tas būs tikpat biezs.

Speciālisti uzskata, ka makšķerniekiem vajadzētu doties uz ledus, kad ledus biezums ir sasniedzis vismaz 15 cm, bet slidošanai drošs ledus ir 25 cm biezumā.

Lūgums vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem sekas, ko var radīt pārgalvīga atrašanās uz ledus, jo tieši bērni un jaunieši visbiežāk dodas slidot, nepārliecinoties par drošību.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, ja redzat līdzcilvēkus, kas kāpj uz nedroša ledus!

Ja pamanāt cilvēku, kurš ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112!

VUGD padomi drošībai uz ūdens

Izglītojoši materiāli bērniem un jauniešiem par drošību ziemā

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?