Lai novērstu zibensveidīgu Covid-19 infekcijas izplatību valstī, ceturtdien, 6. janvārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā līdz 28. februārim, atstājot spēkā iepriekš ieviestos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Valdība arī noteikusi vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņus.

No 15. februāra par pilnībā pret Covid-19 vakcinētu būs uzskatāma persona, kurai pēc pēdējās vakcīnas devas saņemšanas būs pagājuši ne vairāk kā 270 dienas jeb aptuveni 9 mēneši (vakcīnām ar 2 devām), kurai pēc “Janssen” ražotās vakcīnas devas saņemšanas būs pagājuši ne vairāk kā 150 dienas jeb aptuveni 5 mēneši, un persona, kas saņēmusi balstvakcīnu (pagaidām beztermiņa sertifikāts). Sertifikāta derīguma termiņš netiks attiecināts uz bērniem līdz 18 gadu vecumam. Arī uz klātienes darbu neattieksies Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš, proti, klātienē darbu drīkstēs turpināt gan primāri vakcinētie, gan balsta poti saņēmušie, gan Covid-19 pārslimojušie.

Lai Latvijas valsts piederīgajiem nodrošinātu vienotu pieeju ceļošanai ES teritorijā, no 1. februāra jebkuras vakcīnas gadījumā sertifikāta derīguma termiņš būs 270 dienas.

Patlaban saskaņā ar iepriekšējiem noteikumiem atbalsts uzņēmējiem ierobežojumu dēļ ir spēkā līdz janvāra beigām, taču valdība par turpmāko atbalstu varētu lemt nākamnedēļ. Tomēr valdība ir apņēmusies sniegt atbalstu Covid-19 noteikumu dēļ slēgtajām nozarēm.

Valdība precizēja noteikumus izglītībā, nosakot, ka skolēni virs 12 gadu vecuma, kuriem nav potes vai pārslimošanas sertifikāta, varēs piedalīties sporta nodarbībās iekštelpās, ja saņemts negatīvs testa rezultāts izglītības iestādē veiktajā rutīnas skrīningā. Turpmāk trenēties iekštelpās varēs arī pirmsskolas vecuma bērni – vienā nodarbībā varēs būt līdz 20 dalībniekiem. Gadījumos, ja pirmsskolas vecuma bērni nodarbībās trenējas kopā ar skolas vecuma bērniem, tad ne agrāk kā pirms 24 stundām vecāku uzraudzībā būs jāveic antigēna paštests un tā rezultātam jābūt negatīvam. Testēšanas izmaksas jānodrošina attiecīgās interešu izglītības vai profesionālās izglītības ievirzes programmas īstenotājam.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?