Uzgleznot sniegotu ziemu nav tas vieglākais uzdevums, ko mākslinieks varētu sev izvirzīt. Balti klāta zeme un ceļi, meži un ezeri… Kā gan parādīt sniega baltumu, lai skatītājs tam noticētu?

Veselu mēnesi, no 12. janvāra līdz 12. februārim, Latgales Kultūrvēstures muzeja (Atbrīvošanas alejā 102) 1. stāva izstāžu zālē būs apskatāma īpaša, ziemas tematikai veltīta izstāde “Sniega baltumā”, kur apkopotas gleznas no muzeja mākslas kolekcijas.

Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas kolekcijā ir vesela virkne dažādu paaudžu mākslinieku gleznu, kurās ziemas motīvi ir tverti gan reālistiskā stilā, gan simboliskā nozīmē, tomēr ikvienā no tiem autors ir ielicis kādu emocionālo lādiņu. Darbu tapšanā ir lietoti dažādi tehniskie paņēmieni un izteiksmes līdzekļi, taču visus māksliniekus vienojošais – radošais izaicinājums un iedvesma uzgleznot ziemu.

Izstādē redzamo darbu autoru vidū ir Arvīds Egle, Jāzeps Pīgoznis, Jakovs Beketovs, Juris Gaigals, Voldemārs Laganovskis, Oskars Jansons, Vladimirs Kozins, Osvalds Zvejsalnieks, Pāvels Ostapcevs, Anatolijs Zelčs, Agra Ritiņa, Ilze Griezāne u.c., kuru ziemas noskaņu gleznās sniega baltumam ir bezgala daudz nokrāsu.

Izstādes apmeklējums “zaļajā režīmā” – ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Ieejas maksa: skolēniem un studentiem – 0,50 eiro, pieaugušajiem – 2,00 eiro, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja.

Informāciju sagatavoja Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietnieces zinātniskajā darbā p.i. Dana Zelča

Attēlā: Ilze Griezāne, “Pūdersniegs”, 2017. g., 70 x 130 cm

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?