ziema

Rēzeknes valstspilsētas dome šonedēļ iesniedza oficiālu vēstuli LR Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un LR ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam “Par situāciju pašvaldībā saistībā ar prognozēto tarifu kāpumu”.

Plānojot 2022. gada budžetu, Rēzeknes valstspilsētas dome saskārās ar virkni jautājumu un problēmu, kas saistītas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas tarifu prognozējamo kāpumu.

Pirmkārt, katras pilsētas un valsts pamatvērtība ir cilvēki, un pašreizējā situācija draud novest pie dramatiska to iedzīvotāju skaita pieauguma, kuri nebūs spējīgi apmaksāt rēķinus par siltumu un elektrību. Rezultātā – vēl lielāks atbalsts trūcīgiem un maznodrošinātiem būs papildu slogs pašvaldības budžetam. Provizoriski palielinājums mājokļa pabalstam tarifa pieauguma dēļ ir vairāk nekā 500 tūkst. eiro.

Otrkārt, cenu kāpums būtiski ietekmējis pašvaldības iestāžu darbu un apdraud to funkciju izpildi, jo pašvaldības budžetā nav līdzekļu šādiem mērķiem. Pašvaldības iestādēs 2022. gadā provizoriskais izmaksu pieaugums par siltumenerģiju ir vairāk nekā 600 tūkst. eiro, bet par elektroenerģiju – gandrīz 1 miljons eiro.

Treškārt, tādi pašvaldības uzņēmumi kā SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, SIA “Rēzeknes Satiksme”, kas saņem pašvaldības dotācijas par konkrētu funkciju izpildi, arī nav gatavi šādam cenu kāpumam (it īpaši vēl, ņemot vērā Covid-19 radīto zaudējumu ietekmi uz viņu pamatdarbības nodrošināšanu). Kapitālsabiedrībās prognozētie 2022. gada izdevumi par elektrību un siltumu arī uzrāda ievērojamu pieaugumu.

Tie ir būtiskākie fakti, kas ņemami vērā, gatavojot priekšlikumus energoresursu cenu stabilizēšanai un siltumenerģijas izmaksu samazināšanai.

Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs: “Situācija patiešām ir kritiska – minētās summas pašvaldība nevar segt no sava budžeta, jo tās ieņēmumu daļa samazinājusies. Tāpēc uzskatām, ka valdībai jāmeklē ceļš, kā to atrisināt: vai nu sniedzot kompensācijas/dotācijas pašvaldībām, vai veicot atbilstošus pasākumus, kas normalizēs cenas energoresursiem un ļaus stabilizēt tarifus. Vērojot valdības aktivitātes jaunākajos lēmumos par dažādiem atbalsta veidiem iedzīvotājiem, rodas cerība, ka tiksim sadzirdēti.”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?