latvian_brain_bee

Sestdien, 15. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) paspārnē aizvadīta Latvijā pirmā skolēnu olimpiāde neirozinātnē “Latvian Brain Bee”. Pirmo vietu olimpiādē ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Huberts Zimackis. Olimpiādei pieteicās 170 vidusskolēni no visas Latvijas, bet piedalījās 28 labākie. Nacionālās olimpiādes uzvarētājs šovasar dosies pārstāvēt Latviju “International Brain Bee” čempionātā Parīzē, Francijā.

Olimpiādes mērķis ir popularizēt neirozinātnes un smadzeņu slimību atpazīšanu sabiedrībā, veicināt skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē, dot dalībniekiem iespēju saprast savu zināšanu robežas, izvērtēt savu potenciālu, un gūt motivāciju tālākai smadzeņu anatomijas un darbības principu izzināšanai, kā arī iedvesmu veidot karjeru medicīnā un neirozinātnē. Olimpiāde notika angļu valodā Zoom platformā.

Olimpiādē piedalījās trīs skolēni no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas – 10. klases skolniece Amanda Žebracka, 11. klases skolniece Estere Brokāne un 12. klases skolnieks Huberts Zimackis. Visi skolēni atzina, ka ir guvuši ļoti labu pieredzi un lielāku izpratni par to, cik nopietna ir medicīnas zinātne.

Huberts, kā pirmās vietas ieguvējs, izvirzīts pārstāvēt Latviju “International Brain Bee” olimpiādē, kas no 9. līdz 13. jūlijam notiks Parīzē. Papildus tam Huberts varēs piedalīties vienā no RSU “International Student Conference 2022” darbnīcām un iegūt iespēju pastrādāt kopā ar bērnu neiroķirurgu Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcā.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?