Siltumenerģijas tarifu salīdzinājums Latvijā

Ar šī gada 1.februāri spēkā stāsies jauns SIA “Rēzeknes siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs par 13,2% zemāks – 41,16 eiro/MWh.

Pēc SPRK regulēto komersantu aktuālajiem datiem gaidāmais siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs zemākais tarifs valstī.

Siltumenerģijas tarifa samazinājums ir saistīts ar zemākām pašu saražotās siltumenerģijas izmaksām. SIA “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijās ražo gan siltumenerģiju, gan elektroenerģiju, ko pārdod obligātā iepirkuma ietvaros. Elektroenerģijas cena, par kādu SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pārdod elektroenerģiju, ir palielinājusies, kā rezultātā ir pieauguši ieņēmumi, pateicoties kuriem komersantam ir bijusi iespēja samazināt siltumenerģijas izmaksas.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Rēzeknes siltumtīkli” iesniedza SPRK pērn 27. decembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kā ziņots, no 1. janvāra siltumenerģijas tarifi Rēzeknē pieauga līdz 47,42 eiro par MWh, bet pirms tam tarifs pilsētā bija 30,07 eiro par MWh.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?