ādas rotas

No 1. līdz 28. februārim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas 2. stāvā būs skatāma Marijas Isupovas un Alijas Protosevičas ādas rotu izstāde „Brīnumrotas”.

Marija Isupova jaunu aizraušanos ieguvusi, aizejot pensijā. Izejot apmācības meistardarbnīcās, viņa iemācījusies veidot ādas rotas. Ja agrāk viņas darbs bija saistīts ar cilvēkiem, tad tagad viņa var izpausties radošajā un mākslinieciskajā jomā. Rotu meistare uzsver, ka cilvēkam ir svarīgi, lai būtu kāda aizraušanās, jo tad dzīve šķiet piepildītāka. Marijas dzīves moto: „Priecāties par to, kas ir, nevis gausties par to, kā nav.”

Alija Protoseviča prasmes darboties ar ādu apguva pašmācības ceļā. Viņa izmantoja interneta resursus, kā arī daudz radīja pati. Bija vajadzīgs treniņš, jo meistars nedzimst uzreiz. Alijai ādas rotu darināšana ir sirdslieta nu jau 12 gadus. Labu rotu iespējams radīt tikai no dabīgās ādas, bet izteiksmīgu papildinājumu darinājumiem dod pērlītes. Alija labprāt dalās savās zināšanās ar visiem interesentiem, ir organizējusi un novadījusi vairākas meistarklases.

2017. gadā Alija un Marija piedalījās Rēzeknes novada lauku sieviešu biedrības „Sidrabrasa” organizētajā projektā „Esam un būsim laimīgas”. Projekta laikā notika dažādas meistarklases, kurās bija iespēja apgūt arī ādas apstrādes prasmes. Alija jau mācīja, bet Marija vēl tikai mācījās.

Ar izgatavotajām rotām Marija un Alija piedalās arī vietējos tirdziņos. Šīs sievietes ir labs piemērs tam, ka jebkurā vecumā un laikā ir iespējams atrast veidu, kā dzīvē gūt prieku, nebaidoties uzsākt kaut ko jaunu.

Informācija sagatavoja Zita Gorsvāne, RCB Abonementa vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?