Jaundzimušais groziņā

Stājušies spēkā jaunie Rēzeknes valstspilsētas domes saistošie noteikumi “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā”. Tā ir priecīga ziņa esošajiem un topošajiem vecākiem, jo Rēzeknē tiek paaugstināts jaundzimušā pabalsta apmērs, kā arī atjaunots un palielināts pabalsts pirmklasniekiem.

Lai atbalstītu jaundzimušo vecākus, pilsētas dome ir palielinājusi pabalsta jaundzimušā aprūpei apmēru:

  • ja pašvaldībā deklarēts viens vecāks:
    • no 100 eiro par pirmo bērnu un 150 eiro par otro bērnu uz 250 eiro,
    • no 200 eiro par trešo bērnu un 250 eiro par ceturto bērnu uz 500 eiro, par piekto un nākamajiem bērniem – 500 eiro;
  • ja pašvaldībā deklarēti abi vecāki:
    • no 200 eiro par pirmo bērnu un 300 eiro par otro bērnu uz 500 eiro,
    • no 400 eiro par trešo bērnu un 500 eiro par ceturto bērnu uz 1000 eiro, par piekto un nākamajiem bērniem – 1000 eiro.

Kā informēja Rēzeknes valstspilsētas domes pārvalde “Sociālais dienests”, pabalstu var saņemt persona, ja tās deklarētā pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas bija Rēzeknes valstspilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī jaundzimušā bērna pirmā un vienīgā deklarētā pamata dzīvesvieta ir Rēzeknes valstspilsētas administratīvajā teritorijā. Pabalstu var pieprasīt ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā no bērna piedzimšanas dienas. Lai saņemtu pabalstu, ir jāiesniedz iesniegums Sociālajā dienestā.

Pabalstu pirmklasniekam saņems Rēzeknes vispārizglītojošo izglītības iestāžu audzēkņi, kuri pirmo reizi uzsāk mācības 1. klasē. Pabalsta apmērs ir 30 eiro, to izsniedz mācību gada sākumā natūrā. Pabalstu izsniegšanu nodrošina Izglītības pārvalde skolās.

Pēc Rēzeknes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas datiem, aizvadītajā gadā Rēzeknē reģistrēti 339 jaundzimušie (2020. gadā – 323), no tiem 166 zēni un 173 meitenes. Jācer, ka šajā gadā pilsētas iedzīvotāju skaitu papildinās vēl vairāk mazuļi, jo tā ir mūsu pilsētas lielākā bagātība un ieguldījums nākotnei.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?