Degoša masļeņicas lelle

Pēc divu gadu pārtraukuma Nacionālo biedrību kultūras nams vēlas atdzīvināt slāvu tautu tradicionālo svētku Masļeņicas svinēšanas tradīciju Rēzeknē. Marta pirmajā nedēļā iedzīvotāji aicināti iesaistīties dažādās priecīgās pavasara sagaidīšanas svētku aktivitātēs. Visas nedēļas garumā notiks ēdienu gatavošanas meistarklases un darbnīcas, konservēto salātu konkurss saimniecēm, kā arī atraktīvi koncerti, tradicionālas spēles un jautras izdarības.

Trešdien, 2. martā plkst. 15.00 tiek piedāvāta Masļeņicas pankūku gatavošanas meistarklase, kuras dalībnieki varēs iepazīt dažādas pankūku receptes, uzzināt to pagatavošanas tradīcijas un paši pagatavot gardas, plānas pankūkas.

Ceturtdien, 3. martā  plkst. 15.00 gardēži aicināti uz Ledeņu gatavošanas darbnīcu, kur varēs iemācīties gatavot dažādas cukurledenes uz kociņa. Darbnīcas laikā dalībnieki uzzinās, kā pareizi vārīt karameli, kā saglabāt to pēc gatavošanas un kā iemācīties ieliet karameli dažādās formās.

Savukārt, piektdien, 4. martā plkst. 17.00 notiks Nacionālo biedrību amatiermākslas kolektīvu koncerts “Sievasmātes vakarēšana”. Koncertā piedalīsies vietējie mazākumtautību kolektīvi ar dziesmām, dejām, jautriem stāstiem par sievasmātēm un meitu vīriem – znotiem. Notiks arī iepriekš izsludinātā (no 15. februāra) konservēto salātu konkursa “Sievasmātes mēle” salātu degustācija, balsošana un prasmīgāko saimnieču apbalvošana.

Sestdien, 5. martā plkst. 15.00 notiks Meistarklase baltkrievu nacionālās virtuves cienītājiem, kur tiks gatavotas baltkrievu kartupeļu pankūkas – draņiki ar gaļas mačanku (mērci). Meistarklasi vadīs baltkrievu biedrības “Suzorje” pārstāve Vera Ogurcova.

Masļeņicas nedēļas centrālais notikums – brīvdabas interaktīvais koncerts „Piedošanas svētdiena”, ko varēs izbaudīt ikviens garāmgājējs, gaidāms 6. martā plkst. 12.00 laukumā pie Nacionālo biedrību kultūras nama. Koncertā piedalīsies Nacionālo biedrību kultūras nama amatiermākslas kolektīvi un vieskolektīvi no Jēkabpils Krievu biedrības “Rodņik”. Programmā paredzētas slāvu tautību dziesmas, dejas, interaktīvās spēles, kā arī Masļeņicas lelles izgatavošana pēc slāvu tradīcijām un tās sadedzināšana.

Visi minētie pasākumi notiks Nacionālo biedrību kultūras namā, Atbrīvošanas alejā 97. Plašāka informācija par meistarklasēm un pieteikšanās pa tālr. 22476366 (dalībnieku skaits ir ierobežots!). Ieeja uz pasākumiem iekštelpās – ar Covid 19 sadarbspējīgiem sertifikātiem!

Lai iet prom tumsa un ļaunie spēki, kas mūs apņēmuši, ielaidīsim sirdī prieku, gaismu un pavasari!

2 Comments
 1. rita 4 mēnešiem atpakaļ

  Pasākumi notiks vai tomēr atcelti?

  • Author
   rezekne.lv 4 mēnešiem atpakaļ

   Koncerti ir atcelti, bet meistarklases notiek.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?