Rēzeknes valstspilsētas domes ēka ar Ukrainas karogu

Daudzi rēzeknieši izrāda vēlmi palīdzēt karadarbībā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem un interesējas par to, kāds atbalsts šobrīd būtu nepieciešams un cik gatava ir Rēzekne, lai sniegu palīdzību bēgļiem no Ukrainas, kas var ierasties mūsu pilsētā.

Informējam, ka šobrīd Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas ir uzsākušas koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Valstiskā līmenī notiek darbs pie vienota algoritma izstrādes, lai palīdzības sniegšana notiktu koordinēti un nebūtu haotiska.

Ieteikums visiem saglabāt mieru, rūpīgi pārbaudīt organizācijas un kontus pirms ziedojumu veikšanas, kā arī atcerēties par to, ka palīdzība ukraiņiem būs nepieciešama ilgtermiņā, tas nav dažu dienu jautājums.

Visvērtīgākā palīdzība, ko katrs iedzīvotājs var sniegt, lai atbalstītu Ukrainas tautu, ir veikt savu ziedojumu portālā Ziedot.lv. Saziedotā nauda tiks izlietota tām vajadzībām, kas uz konkrēto brīdi ir visaktuālākās.

Rēzeknes pašvaldība uz doto brīdi ir apzinājusi iespējamās vietas, kur varēs izmitināt bēgļus, kas ieradīsies pilsētā, un kuriem nebūs iespēja apmesties ģimenēs. Notiek sadarbība ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un citiem atbildīgajiem dienestiem, kas koordinē bēgļu palīdzības pieprasījumus un atbalsta nepieciešamību.

Gadījumos, kad cilvēki no Ukrainas ierodas Latvijā privāti, vispirms jāsazinās ar Valsts robežsardzi pa diennakts tālruņiem 67913569 vai 67913568.

Rēzeknes valstspilsētas pārvalde “Sociālais dienests” no 3. marta uzsāk humanitārās palīdzības vākšanu bēgļiem no Ukrainas, kas ieradīsies Rēzeknē. Ziedojumus aicinām nogādāt Zemnieku ielā 16A darba dienās no plkst. 9.00 līdz 11.00, iepriekš piesakoties pa tālr. 20219450.

Informācija par nepieciešamajām precēm (informācija var mainīties!):

  • dažādas preces: termokrūzes, guļammaisi, siltas zeķes un cimdi;
  • higiēnas preces: zobu pastas, zobu birstes, autiņbikses (bērnu un pieaugušo), higiēnas paketes, ķemmes, mikrošķiedras dvieļi;
  • pārtikas preces: visa veida sausā uzlejamā pārtika, dzeramais ūdens, enerģijas batoniņi, sausie augļi, rieksti, konservi, sausās brokastis.

Sekojiet līdzi ziedojamo preču sarakstam, kas laika gaitā tiks precizēts un papildināts, un ziedojiet tikai sarakstā minētās preces, kuras ir jaunas, viegli transportējamas un nebojājas!

Vēlamies uzsvērt, ka visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti nemēģināt patvaļīgi un nekoordinēti vākt humanitāro palīdzību un doties uz Polijas un Ukrainas robežu, jo tas pamatīgi apgrūtina gan lielo palīdzības kravu konvoju kustību, gan bēgļu pārvietošanos uz drošajām zonām.

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, nupat darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” – 27 380 380.

Rēzeknes pašvaldības koordinatori par iespējām palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem:

  • Darba aizsardzības speciāliste-civilās aizsardzības tehniķe Jolanta Rimša, tālr. 29150544,
  • Komunikācijas un ārējās sadarbības nodaļas vadītāja Nataļja Jupatova, tālr. 26488499,
  • Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Alīna Klimone, tālr. 20219450.

Plašāka un aktuālā informācija par palīdzības iespējām Ukrainas iedzīvotājiem sadaļā “Palīdzība Ukrainai”.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?