Velosipēdisti brauc pa Festivāla parku

Jau trešo gadu dzīvojot pandēmijas ēnā, dažādu darbības jomu pārstāvji ir iemācījušies pielāgoties apstākļiem un rast jaunus risinājumus šajā situācijā. Daļēji pārkārtojusies ir arī tūrisma nozare, – daudz kas pāriet digitālā formātā, tiek izmantota individuāla pieeja un dažādi virtuālie un interaktīvie rīki.

Rēzeknē viens no šādiem tūrisma produktiem ir audio gids maršrutā “Senās Rēzeknes pēdās“, kas ir pieejams jau trīs valodās mobilajā lietotnē “Qwixi Tour”. Bet tā kā tas neaptver visas tūristiem interesantās vietas pilsētā, esam sākuši izstrādāt audio gidu visiem pārējiem Rēzeknes objektiem. Tas būs pieejams pilsētas mājaslapā, neiesaistot nekādas mobilās lietotnes, kas atvieglos tās lietošanu. Tāpat pie pilsētas nozīmīgajiem objektiem parādīsies jauni stendi ar QR kodiem audio gidam ar pamatinformāciju par objektu, kas ļaus pilsētas viesiem (un, protams, arī pilsētniekiem, ja vien viņi to vēlēsies) uzzināt par kādu objektu turpat uz vietas. Stendi būs izveidoti vienotā stilā un būs viegli atpazīstami dažādās pilsētas vietās.

Savukārt aktīvās atpūtas cienītājiem būs iespēja atklāt jaunus velomaršrutus, pie kuriem pašlaik strādājam kopīgi ar Rēzeknes novada TIC. Tie apvienos daudzas interesantas un skaistas vietas pilsētā un novadā, paredzētas dažādām sarežģītības un garuma pakāpēm. Maršruti ar visiem aprakstiem būs pieejami sadaļā “Tūrisms“, kā arī GPX formātā.

Maijā plānots vēl viens liels notikums riteņbraukšanas entuziastiem – velomaršruta “EuroVelo11” atklāšana, kas būs 370 km garš un vedīs cauri visai Latgalei. Atklāšanai veltīts velobrauciens plānots 7.–8. maijā un arī dosies cauri Rēzeknei. Detalizētāka informācija tiks publicēta pilsētas tūrisma mājaslapā un sociālajos tīklos.

Katras pilsētas vērtība ir cilvēki, tostarp sabiedrībā plašāk pazīstamas personības, un Rēzeknei šajā ziņā ir ar ko lepoties. Tagad tiek izstrādāts maršruts, kas apvienos nozīmīgas vietas, saistītas ar slavenām personībām dažādās darbības jomās, kuras dzimušas vai dzīvojušas Rēzeknē. Esam vairāk nekā pārliecināti, ka šis maršruts būs interesants atklājums ne tikai pilsētas viesiem, bet arī daudziem pilsētniekiem. Tas būs pieejams gan digitālā, gan drukātā formātā.

Vēl viens uzsvars tiek likts uz jauna objekta attīstību mūsu pilsētā – Kovšu ezera parku, kas, cerams, jau šosezon sāks darboties pilnā sparā. Kā zināms, ezera teritorijā papildus kafejnīcai un laivu mājai, savus pakalpojumus sāks sniegt kempings, kas paredzēts autokemperiem un karavānu entuziastiem. Pašlaik notiek aktīvs darbs ar Eiropas autotūrisma un karavānu asociāciju partneriem, lai Rēzekni iekļautu karavānu tūrisma tīklā.

Tāpat arī plānota promenādes gar upi saturiskā piepildīšana, un, kā pierādīja iepriekšējais gads, šī vieta ir kļuvusi par lielisku pasākumu norises un iecienītu pastaigu vietu. Visas promenādes garumā tiks atjaunots un turpinās darboties interaktīvs kvests “Pret straumi“.

Līdztekus visam minētajam liela uzmanība tiek pievērsta Latvijas un kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju informēšanai par tūrisma iespējām Rēzeknē un novadā, kā arī sadarbībai ar tūrisma operatoriem un, protams, pašiem tūrisma objektiem. Šogad plānotas arī kopīgas tūrisma apceļošanas akcijas un tematiskās nedēļas nogales.

Lai arī cik dziļi mūsu dzīvē ienāktu jaunās tehnoloģijas, tomēr viens no galvenajiem faktoriem tūrismā ir bijis un paliek tiešs kontakts ar klientu, tāpēc tūrisma nozare īpaši gaida iespēju strādāt ar pilnu jaudu, uzņemt arvien vairāk tūristu, rūpēties par viņu atpūtu, lai sniegtu jaunus iespaidus un pozitīvas emocijas.

Informāciju sagatavoja Jeļena Kijaško, Rēzeknes Tūrisma attīstības centra vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?