Nacionālo biedrību kultūras nams ziemā

No 10. marta līdz 8. aprīlim (ieskaitot) notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” atcelšanu, lēmusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Grozījumi paredz Rīgas un Ventspils ostu pārvaldības modeļa maiņu, proti – ostas tiktu pārveidotas par kapitālsabiedrībām.

Parakstīties varēs klātienē, parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā noteiktas šādas parakstu vākšanas vietas:

  • Rēzeknes 6. pamatskola (Kosmonautu iela 6),
  • Rēzeknes Nacionālo biedrību Kultūras nams (Atbrīvošanas aleja 97),
  • Bērnu bibliotēka (Dārzu iela 37-3A).

Darba laiks:

  • pirmdienās – plkst. 9.00–13.00,
  • otrdienās – plkst. 14.00–18.00,
  • trešdienās – plkst. 9.00–13.00,
  • ceturtdienās – plkst. 14.00–18.00,
  • piektdienās – plkst. 9.00–13.00,
  • sestdienās – plkst. 9.00–13.00,
  • svētdienās – plkst. 9.00–13.00.

Svarīgi ņemt vērā, ka parakstu vākšana notiek, lai tautas nobalsošanā varētu lemt par šī likuma atcelšanu. Ja vēlētāji atbalsta likuma pieņemšanu un spēkā stāšanos, tad parakstu vākšanā nav jāpiedalās.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa apliecība (eID karte). Velētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, bet vēlēsies piedalīties parakstu vākšanā, tiks nodrošināta iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā – 8. aprīlī.

Valsts prezidents Egils Levits, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 72. pantu un  36 Saeimas deputātu pieprasījumu, apturēja Saeimā 2022. gada 10. februārī pieņemtā likuma “Grozījumi Likumā par ostām” publicēšanu uz diviem mēnešiem, dodot iespēju mēģināt par šo jautājumu sarīkot referendumu. Satversme paredz Valsts prezidentam pienākumu konkrētajā situācijā apturēt likuma publicēšanu.

Ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu būs parakstījusi ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo Latvijas pilsoņu skaita (154 868 vēlētāji), CVK trīs dienu laikā būs jāizsludina tautas nobalsošana, kurai jānotiek ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā divus mēnešus pēc izsludināšanas. Satversme paredz, ka tautas nobalsošana par apturētu likumu tomēr nenotiek, ja Saeima par to vēlreiz balso un ja par tā pieņemšanu ir ne mazāk kā trīs ceturtdaļas no visiem deputātiem. Tāpat apturētais likums tiks publicēts un stāsies spēkā, ja parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosinājumu atbalstīs mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Vēlēšanu komisija

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?