2 Autobusi

Rēzeknes valstspilsētas sabiedriskajā transportā bez maksas turpmāk varēs braukt arī rēzeknieši, kuru vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 1149,30 eiro (bruto) mēnesī. Līdz šim limits bija 1028,70 eiro (ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par vidējo algu 2020. gadā).

Zināms, ka visbiežāk izmantotā Rēzeknieša kartes priekšrocība ir braukšana bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā. Šo atvieglojumu izmanto dažādas iedzīvotāju grupas, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā. Viena no grupām ir personas, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 90% no CSP oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo pagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēra (bruto).

Kā liecina CSP dati, 2021. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 277 eiro. Tādējādi 90% no vidējas algas ir 1149,30 eiro, un sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmantot plašāks rēzekniešu loks.

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centrs vērš uzmanību uz to, ka iedzīvotājiem, kuri jau izmanto sabiedrisko transportu bez maksas, nevajag atkārtoti iesniegt nekādus dokumentus.

Interesanti, ka kopš 2017. gada Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Iedzīvotāju apkalpošanas centrs ir izsniedzis 16 658 Rēzeknieša kartes, no kurām 8 464 ir Rēzeknes skolēnu kartes. Pagājušajā gadā Rēzeknieša karti saņēma 1 153 iedzīvotāji, no kuriem 631 iedzīvotājam Rēzeknieša karte tika izsniegta atkārtoti (nozaudēšanas, bojājumu vai bloķēšanas gadījumā).

Plašāka informācija par Rēzeknieša kartes saņemšanu un izmantošanas iespējām sadaļā “Rēzeknieša karte”.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?