Meitene un Indričāns spēlē šahu

Aizvadītās nedēļas nogalē Rēzeknē notika Latvijas 2022. gada vīriešu šaha čempionāta Latgales reģionālās atlases turnīrs. Tāda līmeņa pasākums vietējā šaha dzīvē notiek tikai otro reizi. Sacensībās piedalījās 26 šahisti no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils un Maltas. Spēles aizritēja septiņās kārtās ar ātrā šaha laika kontroli. Tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings.

Izcīnot uzvaras visās spēlēs, par Latgales čempionu ceturto reizi savā karjerā kļuva turnīra reitingfavorīts nacionālais meistars Oļģerts Indričāns no Rēzeknes. Otrajā vietā ar 5 punktiem daugavpilietis Vjačeslavs Savčenko. Abiem izcīnītas tiesības šogad spēlēt Latvijas “lielajā finālā”. Tikai papildus rādītājs izšķīra trešās vietas likteni. Bronzas medaļa Rēzeknes BJSS šaha nodaļas audzēknim Laurim Lazovskim. Ceturtajā pozīcijā koknesietis MK Pēteris Breikšs ar 4,5 punktiem. Viņam labākā seniora balva. Pēdējiem diviem ir izcīnīta “ceļazīme” uz Latvijas čempionāta pusfinālu.

Par labāko jaunieti atzīta biedrības “Daugava Chess” pārstāve no Daugavpils Sofja Vasiļjeva, kuras kontā 4,5 punkti. Labākās dāmas tituls Žanetei Klušai no Rēzeknes sporta skolas, kurai izdevās izcīnīt pusi no iespējamo punktu skaita. Viņai arī lielākais FIDE reitinga pieaugums – 30 punkti.

Šogad ar rekordlielu skaitu (4 zēni) Rēzeknes pārstāvji startē Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfinālā. Cīņas Rīgā notiek no 14. līdz 19. martam. Novēlam veiksmi brāļiem Boženam un Edvardam Gaidiem, Laurim Lazovskim un Maksimam Šestakovam!

Informāciju sagatavoja Aleksandrs Vasiļkovs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?