Sēd 3 tautumeitas

Noslēdzies ikgadējais Mazo kultūras un tūrisma projektu konkurss, ko organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” un finansē Rēzeknes pilsētas dome.

Projektu konkursa mērķis ir veicināt kultūras un tūrisma attīstību un jaunrades procesu veidošanu Rēzeknē, atbalstot daudzveidīgu un kvalitatīvu piedāvājumu un veicinot sabiedrības līdzdalību pilsētas kultūras un tūrisma attīstībā. Projektu konkursā varēja piedalīties gan juridiskas, gan fiziskas personas.

Izvērtējot iesniegtos projektus, komisija piešķīra papildus punktus tiem projektiem, kuri atbilst gada prioritātei. Šogad tas ir – inovatīvas idejas, kuras veicina jaunrades procesu veidošanos Rēzeknē.

Atbilstoši nolikumam, finansējums tiks piešķirts līdz 50% no iesniegtā projekta summas, līdz ar to piešķirtā līdzfinansējuma apjoms nedrīkst būt mazāks par 220 eiro vai nedrīkst būt lielāks par 2850 eiro, jo kopējais budžets projektu konkursa atbalstam šogad ir 10 000 eiro.

Šogad konkursā tika iesniegti vienpadsmit projekti. Ņemot vērā to izstrādes kvalitāti un ilgtspēju, kā arī atbilstību konkursa nolikumam, Rēzeknes pilsētas domes Kultūras komisija nolēma atbalstīt deviņus projektus:

  1. Skaidrīte Svikša – “Grāmatas “Jura Gaigala varavīksne” izdošana” piešķirti 1000,00 eiro;
  2. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola (RMDV) – “Gleznu atdzimšana / Revival of the Art” piešķirti 1300,00 eiro;
  3. RMDV – “Digitālā izstāde – Rēzeknes mākslinieki Latvijas glezniecībā” piešķirti 2200,00 eiro;
  4. Biedrība “Esi vasals” – “Giut breidi” plānotājs latgaliešu valodā, piešķirti 1200,00 eiro;
  5. Biedrība “Večerinka” – “Rēzeknē DEJO” piešķirti 400,00 eiro;
  6. Rēzeknes pilsētas dienesta viesnīca – “Vēsturiskā mantojuma “TIPOGRĀFIJA” informatīvā stenda uzstādīšana” piešķirti 500,00 eiro;
  7. Biedrība “Latgalieši” – “Piemiņas plāksnes Latgales un Latvijas vēstures pētniekam Boļeslavam Brežgo” piešķirti 2000,00 eiro;
  8. Rēzeknes ebreju draudze – “Mišelam Kikoinam veltīts mākslinieku konkurss “Rēzeknes ebreju kvartālu noslēpumi un leģendas”” piešķirti 400,00 eiro;
  9. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – “A. Masiļūnes grāmatas “Povuoru gruomota” redizains un atkārtota izdošana nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai” piešķirti 1000,00 eiro.

“Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pateicas visiem projektu iesniedzējiem un sveic atbalstīto projektu autorus, vēlot veiksmīgu ieceru realizāciju šogad! Atgādinām, ka 2021.gadā no 7 iesniegtiem projektiem atbalstīti 4,  2020. gadā – septiņi no divpadsmit, 2019. gadā – pieci no deviņiem.

Foto: ekrānuzņēmums no video “Leģenda par Rēzeknes Rozi”. Biedrības “ESTO” projekts “Teiksma par Rēzeknes rozi” 2021. gadā.

Līga Springa, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktores vietniece

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?