No 25. marta līdz 30. aprīlim Latgales Kultūrvēstures muzejā 1. stāva izstāžu zālē skatāma keramikas izstāde “Iesākumā bija MĀLS”.

Viss sākas ar mālu, ar Zemes matēriju. Mēs no tās mācāmies, un tā māca mūs. Vismaz tā ir bijis Latgales podniecībā jau gadsimtiem ilgi, izmantojot to, ko mums dāvā Latgales zeme, izlaižot cauri prasmīgām rokām vai virpas rimto dūcienu, pacietīgi “nogatavinot”, un tad viss nonāk uguns liesmu pārbaudījumā.

Šis ir viens no Latgales podnieku dienu pasākumiem, keramikas meistaru grupas izstāde, kur galvenā uzmanība tiek pievērsta pašu sarūpētajam izejmateriālam – mālam. To ieguves vieta, īpašības un apstrādes paņēmieni podnieku rokās top par unikāliem keramikas priekšmetiem.

Keramikas meistaru grupas kodols ir Evija Vasilevska, Dace Losāne un Alla Silova, taču ik palaikam māla izpētē piedalās arī citi interesenti.

Visus izstādes autorus vieno vietējā – Austrumlatvijas māla izmantošana keramikas izstrādājumu radīšanā, māla kā materiāla izpēte, apstrādes iespējās – angobu pielietojums, dažādu māla sastāvu izmantošana, apdedzināšanas tehnoloģiju izvēle, norūdot māla traukus Latgales bedres tipa atklātas uguns keramikas cepļos un eksperimentējot apdedzināšanas tehnoloģijās.

Izstādes apmeklējums “zaļajā režīmā” – ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, izņemot bērnus līdz 18 gadu vecumam, kam sertifikāts nav nepieciešams.

Ieejas maksa: skolēniem un studentiem – 0,50 EUR, pieaugušajiem – 2,00 EUR, ar Rēzeknieša karti – bezmaksas ieeja.

Dana Zelča, Latgales Kultūrvēstures muzeja direktores vietnieces zinātniskajā darbā p.i. 

 Foto Dace Losāne 

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?