Rēzeknes bērnu-jaunatnes sporta skola aicina meitenes vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem iesaistīties aizraujošos un neparastos futbola treniņos, kas notiks divos posmos – pavasarī un rudenī – Rēzeknes 5. vidusskolas piepūšamajā futbola hallē un Rēzeknes Olimpiskajā centrā. Katrā posmā paredzētas astoņas bezmaksas treniņu nodarbības.

Latvijas Futbola federācija (LFF) iesaistījusies Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) un Volta Disneja studijas kopīgajā programmā “Playmakers”, kas ar bērnu vidū iemīļotu multiplikācijas filmu varoņu palīdzību vairos meiteņu izpratni par regulāru fizisku aktivitāšu un futbola pievilcību. Rēzeknē šo programmu realizēs Bērnu-jaunatnes sporta skola.

Programmas pamatā ir akadēmiski pētījumi par stāstu un pasaku pozitīvo ietekmi uz bērnu vēlmi iesaistīties fiziskās aktivitātēs. Treniņi un pasākumi programmā primāri paredzēti meitenēm vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem. Atšķirībā no tradicionālajām futbola treniņu programmām, “Playmakers” treniņu sesijas sekos stāstiem no bērnu iemīļotajām Disneja studijas multiplikācijas filmām “Frozen II” un “Incredibles 2”. Ar šo varoņu un futbola elementu palīdzību programmā iesaistītie treneri palīdzēs meitenēm izdzīvot filmu notikumus kustību, komandas darba un iztēles veidā. “Playmakers” pirmajās nodarbībās uzsvaru liks uz pārliecības radīšanu meiteņu kustībās, iedrošinot uz iztēles un izdomas izmantošanu, kā arī komunikāciju ar vienaudzēm. Vēlākās nodarbības iepazīstinās meitenes ar futbola pamatelementiem.

LFF Futbola attīstības un sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina: “Pētījumi liecina, ka agrīnā vecumā bērnu iesaisti fiziskās aktivitātēs visvairāk stimulē kopīgas nodarbes un treneri, kuri prot piedāvātajos vingrinājumos izmantot stāstus un iztēli. Šajā vecumā sacensību gars, uzvaras un rezultāti ieņem sekundāru lomu, jo galvenais ir vairot bērnos mīlestību pret sportu un kopā pavadīto laiku. Pievienošanās šai kampaņai, kas tiek realizēta jau vairākos desmitos Eiropas valstu, ir kā apliecinājums mūsu nolūkiem futbola popularizēšanā meiteņu vidū. Lai tos sasniegtu, mums ir jārada šīm meitenēm pievilcīga un uzrunājoša vide. Mūsu treneri ir motivēti izmantot visas šīs programmas piedāvātās iespējas, lai organizētu unikālas treniņu nodarbības dažādās Latvijas vietās.”

Latvijas sieviešu futbola stratēģijā, kas balstīta uz četriem attīstības pīlāriem, liels uzsvars ir likts uz futbola pieejamību, nodrošinot, lai katrai meitenei neatkarīgi no vecuma un iepriekšējās pieredzes būtu iespēja nodarboties ar futbolu. Tāpat tajā ir liela sasaiste ar futbola tēla attīstību Latvijā, lai futbols kļūtu par visvairāk pamanāmo sieviešu sporta veidu valstī. “Playmakers” programma lieliski sasaucas ar LFF izvirzītajiem mērķiem un ieplānotajiem soļiem futbola pieejamības un popularitātes veicināšanā meiteņu vidū.

Plašāka informācija par programmu un pieteikšanās: www.playmakers.lff.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?