Sarkani aizkari starmešu gaismā, skatītāju galvu ēnas

Teātris – tā ir noslēpumaina un valdzinoša pasaule, kas gadsimtiem ilgi vilina aktierus un tik pat ļoti – skatītājus. Rēzeknes pilsētas pašvaldība vēlas sveikt Starptautiskajā Teātra dienā, ko atzīmējam 27. martā, visus Rēzeknes teātru entuziastus – aktierus, režisorus, scenogrāfus, kostīmu māksliniekus – visus, kas sniedz un nodrošina māksliniecisko baudījumu uz skatuves, kā arī skatītājus, kuru dēļ teātris notiek! Lai spēles un skatīties prieks nebeidzas!

Jāuzsver, ka rēzekniešiem teātris ir sirdij ļoti tuva joma, jo mūsu pilsētā darbojas trīs teātri – Rēzeknes Tautas teātris ar ļoti senu veidošanās vēsturi, aktīvais un daudzpusīgais Rēzeknes teātris “Joriks”, Rēzeknes krievu Tautas teātris, kā arī bērnu un jauniešu teātra studijas.

Atzīmējot Teātra dienu, 27. martā plkst. 18.00 Rēzeknes teātris “Joriks” Nacionālo biedrību kultūras namā visiem teātra mīļiem piedāvā noskatīties izrādi pēc Sergeja Dovlatova stāstu motīviem “Kompromiss”.

Savukārt, Rēzeknes bibliotēkas interesentiem piedāvā apmeklēt vairākas Teātra dienai veltītas izstādes, lai uzzinātu daudz jauna par teātri un cilvēkiem tajā.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas 2. stāvā līdz 7. aprīlim grāmatu izstādē “Kur prieks ar bēdām kopā savīts” apskatāmas grāmatas par teātri, teātra attīstības vēsturi un aktieriem. Savukārt, 3. stāvā līdz 1. aprīlim tematiskā izstāde “Teātris aicina” paver iespēju ieskatīties Rēzeknes teātru vēsturē, darbībā un aktualitātēs dažādos laika posmos.

Tematiskajā izstādē “Teātris – mana dzīve” Rēzeknes 2. bibliotēkā līdz 5. aprīlim skatāmas grāmatas par teātri, aktiermākslu un pazīstamiem māksliniekiem.

Rosinot bērnu un pusaudžu interesi par teātri, tematiskajā izstādē “Teātris – vieta, kur rodas brīnums” Rēzeknes Bērnu bibliotēkā līdz 11. aprīlim tiek piedāvātas grāmatas par slaveniem aktieriem, teātra dzīvi, kā arī dažādi lugu krājumi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?