Latgales kongresa logo un afiša

No 27. līdz 29. aprīlim Rēzeknē notiks Latgales kongress „Latgaliskuma kods Eiropā: no valodas līdz ekonomikai”. Saieta rezolūcijas izpildes komiteja, piedaloties Latgaliešu kultūras biedrības valdei, ir apstiprinājusi 258 kongresa delegātus, 92 no tiem pārstāvēs Latgales iedzīvotājus. Kongresam ir pieteikušies 40 klausītāji, kā arī tiek apzinātas lūgtās personas.

Kongresa rīkotāji vērš uzmanību, ka līdz 12. aprīlim ir izsludināta mediju pieteikšanās kongresam.

Latgales kongresa mērķis ir nostiprināts 2017. gada Latgales simtgades kongresā – nodrošināt latgaliešu valodas un kultūras savdabības kā latviešu nācijas bagātības saglabāšanu, aizsardzību un attīstību un valstiski atbalstīt Latgales latviešus (latgaliešus) kā Latvijas valsts nācijas sastāvdaļu. Latgales kongress ir svarīgs notikums Latgales sabiedrības izglītošanai un saliedēšanai, ļaujot noticēt, ka virzība uz 1917. gada pirmā Latgales kongresa lēmumu īstenošanu ir sākusies un nekas to vairs neaizkavēs.

Kongresa pirmajā dienā plānota atskatīšanās uz paveikto un Latgales kongresa atceres dienas svinēšana. Otrajā dienā paredzētas diskusijas, referāti un ekspertu, atbildīgo institūciju pārstāvju atziņas un priekšlikumi par Latgales tautsaimniecībai, tūrismam, izglītībai, latgaliešu valodai, drošībai un efektīvākai pārvaldei aktuāliem jautājumiem un risinājumiem. Programmā ir paredzētas arī atsevišķu izstrāžu un projektu prezentācijas, kontaktu birža, kurā dalībnieki varēs pieteikties īsai sarunai, interesējošā jautājuma noskaidrošanai ar klātesošajām atbildīgajām personām vai potenciālu sadarbības partneri. Trešajā dienā paredzēta rezolūcijas pieņemšana, satikšanās ar Saeimas un valdības pārstāvjiem, politiski aktuālu jautājumu uzdošana un atbilžu meklēšana, kā arī gara stiprināšana kopā ar Latgales mūziķiem un dzejniekiem.

Saieta rezolūcijas izpildes komitejas priekšsēdētāja vietniece Ilga Šuplinska stāsta, ka pašreizējie notikumi Ukrainā ir nedaudz aizkavējuši kongresa plānošanu, rosinot izveidot vismaz divus diskusiju paneļus, kur pamattēma būs drošības un informatīvās telpas jautājumi, tajā skaitā vēstījumi un mediju platformas tieši mazākumtautību cilvēkiem pierobežā.

“Ceram, ka Latvijas ārlietu ministra E. Rinkeviča, Polijas, Norvēģijas, iespējams, ka arī Lietuvas, Ukrainas vēstnieku aktīva iesaistīšanās, ekspertu piesaiste no šīm valstīm sesiju darbā, ļaus dažādu nozaru pārstāvjiem Latgalē noticēt un ieraudzīt, ka ceļš uz Eiropu ir tuvāks, nekā bieži vien to bremzē daudzas nepilnības un pārpratumi Latvijas monocentriskajā attīstībā. Kongress iecerēts kā rīcības plāns reģionu attīstībai un savas unikalitātes apliecinājumam latviskajā kultūrā un valodā. Ir svarīgi, ka 1917. gada lēmumi tiek skaidroti nākamajām paaudzēm un tiek sadzirdēti valdībā un Saeimā,” uzsver I. Šuplinska.

Aktuālā informācija par Latgales kongresu: latgolyskongress.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?