Cilvēki ar baltiem maisiem upes krastā

Lielā Talka, kas šogad atzīmē savu 15. jubileju, notiks sestdien, 30. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā. Par Lielās Talkas 2022 vadmotīvu ir izvēlēts skolēnu konkursa laureātu sauklis “Celies, posies, iesaisties!”.

Rēzeknes pašvaldība aicina pilsētas iedzīvotājus būt aktīviem un pievienoties tradicionālajai pavasara talkošanai, veicot sakopšanas un labiekārtošanas darbus gan savas mājas, gan pašvaldības teritorijā! Atgādinām, ka Lielajā Talkā var ne tikai vākt atkritumus, bet arī stādīt kokus, veidot brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus un darīt citus labus darbus vides sakārtošanai.

Patlaban Rēzeknes pašvaldības speciālisti pilsētniekiem piedāvā šādas Lielajā talkā sakopjamās teritorijas:

  • Kovšu ezera krasti,
  • Ezera ielas ceļmalas,
  • Rēzeknes upes krasti,
  • Stādītais mežs no Strēlnieku ielas un no Lauku ielas puses,
  • Vipingas Mežaparks.

Ja rēzekniešu aktivitāte būs pietiekami liela un iedzīvotāji piedāvās vēl citus uzkopšanas objektus, kuri atrodas uz brīvās valsts zemes vai pilsētai piederošās zemes, tad arī tie tiks iekļauti Lielās talkas uzkopšanas objektu sarakstā.

Lai parūpētos par vidi, pasargājot sevi, arī šogad tiks saglabāts individuālais jeb SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkas formāts. Lielās Talkas reģistrācijas kartes ir atvērtas. Savu SOLO talku aicinām reģistrēt talkas mājaslapā. Ja dodaties talkot DUO (pa divi), ģimenes talkā (vienas mājsaimniecības ietvaros) vai kādā citā formātā, savu talkošanas vietu varat atzīmēt Lielās Talkas kartē.

Lielās Talkas atkritumu maisus bez maksas varēs saņemt pie Talkas koordinatora vai talkas vietā. Individuālajiem talkotājiem (SOLO, DUO un Ģimenes) jāņem vērā: talkas maisus būs iespējams saņemt “Rimi” veikalos visā Latvijas teritorijā. Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām, kuras tiks atzīmētas Lielās Talkas kartē. Savukārt, talciniekiem savās privātajās teritorijās netiks nodrošināti atkritumu maisi un atkritumu izvešana.

Talkas rīkotāji atgādina, Lielās Talkas laikā nav jāvāc lielgabarīta un bīstamie atkritumi: riepas, azbestu saturoši priekšmeti, piemēram, šīferis, sadzīves ķīmiju, elektropreces, šķidrumus, neizlietotos ārstnieciskos preparātus un citus bīstamos atkritumus.

Talkas norisi kopumā (tajā skaitā savākto atkritumu izvešanu) pilsētā pārrauga Lielās Talkas koordinators – Rēzeknes pilsētas pašvaldības Pilsētvides un attīstības pārvaldes vides un ainavu pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina, tālrunis 64607684, 28358410, e-pasts: natalija.sinicina@rezekne.lv.

1 Comment
  1. ruta 3 mēnešiem atpakaļ

    Līdz Lielajai talkai vēl tālu, bet Ziemeļu mikrorajona jaunizveidotais parks nesakopts- celiņi ar smiltīm it sevišķi sarkanie, par suņu atstātajiem mēsliem vispār bez vārdiem. Pēc vējiem daudz nolūzušu žagaru, kas mētājas uz celiņiem. Kāpēc neuzlikt zīmes, ka parks nav suņu čurināšanas un kakināšanas vieta. Krāslavas parkā jāsavāc suņu atstātas “dāvanas”, tur ir speciālas urnas, kur savākto izmest. Parkā sniegs jau sen nokusis, celiņi sausi, jau sen laiks bija tos sakopt, noslaucīt. Tas ir parks, piemiņas vieta, bērnu pastaigas vieta. Rītos it kā rosās vīrietis ar slotu, bet tīrāks nepaliek. Domes atbildīgajām personām no pilsētvides un attīstības pārvaldes iesaku atbraukt uz pastaigāt pa parku- diez vai būs patīkami.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?