Ēnu diena - ēnotāji ar ēnu devējiem uz domes kāpnēm

Trešdien, 6. aprīlī Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā noritēja pasaulē pazīstamais skolēnu karjeras izglītības pasākums “Ēnu diena”. Astoņi 9.–12. klašu skolēni no vairākām Rēzeknes pilsētas un novada skolām – Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas un Kaunatas vidusskolas – bija ieradušies pašvaldībā iepazīties ar vairāku vadošu amatu darba specifiku, kas nākotnē varētu viņiem palīdzēt izvēlēties piemērotāko profesiju.

Ēnu diena sākās ar nelielu ekskursiju, kur ēnotāji iepazinās ar Rēzeknes pašvaldības ēku un nedaudz ielūkojās pašvaldības struktūru darbā. Turpinājumā skolēni devās ēnot savus izvēlētos amatus.

Četri jaunieši ar diezgan skaidru mērķi nākotnē strādāt kultūras nozarē, bija izvēlējušies vērot Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centra direktores Kristīnes Kokorevičas dinamisko darba ikdienu. “Mani interesē darbs kultūras nozarē, ļoti patīk vēsture un kultūra, piesaista arī politika. Vēlējos uzzināt, kā Rēzeknē top kultūras pasākumi, kā notiek kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana un to izmantošana kultūras un tūrisma nozares attīstībā,” tā savu ēnošanas izvēli pamato Mārtiņš. Savukārt, Viktorija stāsta, ka interesējas par mūziku, mākslu, piedalās Jauniešu domes pasākumos un aktīvi apmeklē kultūras pasākumus Rēzeknē, un ir pārliecināta, ka ēnošanas pieredze viņai būs svarīga vidusskolas beigšanas posmā, apstiprinot karjeras mērķi.

Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču ēnot bija ieradušies divi aktīvi un mērķtiecīgi puiši. Maksimam ir 17 gadi un viņš vēlējies uzzināt un redzēt savām acīm, kāda ir domes priekšsēdētāja ikdiena. “Manuprāt, šis amats ir ļoti grūts un interesants,” teic Maksims. Mariušs ļoti vēlējies ēnot domes priekšsēdētāju, lai uzzinātu, kā tas ir – vadīt pilsētu, un ko ikdienā dara domes priekšsēdētājs. “Varbūt pēc 15-20 gadiem es pats kļūšu par deputātu vai pilsētas vadītāju,” apņēmības pilns ir Mariušs.

Aleksandrs Bartaševičs ir ļoti priecīgs un gandarīts par skolēnu izrādīto interesi un mērķtiecību ēnot tik nozīmīgus amatus. “Aicinu Rēzeknes jauniešus nākamgad aktīvāk iesaistīties Ēnu dienā un izmantot šo lielisko iespēju iepazīt dažādas profesijas un amatus. Mums pilsētā ir vajadzīgi dažādu jomu darbinieki, un mūsu nākotne ir atkarīga no jums,” jauniešus iedrošināja A. Bartaševičs.

Juridiskās nodaļas vadītājas-vecākās juristes Margaritas Voicišas ēnotāja Agnese stāsta, ka vēlējusies iegūt jaunas un interesantas zināšanas. “Mans mērķis ir saprast, vai vēlos savu nākotni saistīt ar juridisko sfēru un vairāk izprast likumu un noteikumu pasauli,” tā Agnese. Savukārt, Dagnija, ir noskaņota ļoti mērķtiecīgi: “Šobrīd mācos 12. klasē un nākamgad plānoju studēt jurisprudenci, tiesību zinātni. Uzskatu, ka piedalīšanās ēnu dienā bija lieliska iespēja iejusties un saprast, kas mani sagaida nākotnē, šajā profesijā.”

Pēc četru stundu darba dienas ēnotāji un ēnu devēji tikās Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes zālē, kur pārrunāja gūtos iespaidus, kā arī aizpildīja apliecinājumus par dalību Ēnu dienā. Jaunieši atzina, ka viesoties pašvaldībā bija ļoti aizraujoši un interesanti.

Ļoti ceram, ka šoreiz Rēzeknes pašvaldībā viesojās un noderīgu pieredzi guva nākamie augsta ranga vadītāji, juristi un kultūras jomas darbinieki. Lai izdodas sasniegt iecerēto!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?